21.3.2015 otevřeno: 1396 x

Lovosice mají Český pohár. Po sedmičce v poslední sekundě odvety

Házenkáři A.S.A. Město Lovosice vyhráli Český pohár pro rok 2015. Závěr odvetného utkání přinesl nevídané drama a rozhodnutí padlo až po závěrečné siréně, kdy lovosický Pavel Chroustovský proměnil sedmimetrový hod. Lovosice sice v domácí odvetě prohrály s Cementem Hranice 25:27, ale díky středečnímu vítězství 27:24 v Hranicích Český pohár získaly.

Lovosičtí i na vlastní palubovce navázali na hru z Hranic a v prvním poločase utkání kontrolovali. Do přestávky si vypracovali pětigólový náskok.

„Hrajeme stejně dobře jako v prvním zápase, soustředíme se na obranu,“ říkal v poločasovém rozhovoru České televize domácí Jan Landa a naznačil taktiku do druhé půle: „My nikam nespěcháme. To oni musejí hrát, snažit se. My zřejmě budeme hrát ještě pomaleji. Prostě musíme Hranicích ukázat, že my jsme tady doma a chceme zápas dotáhnout do vítězného konce.“

To se Lovosickým nepodařilo, protože druhý poločas prohráli o sedm gólů. Drama vrcholilo v poslední půlminutě. Hosté nejprve při hře bez brankáře vstřelili branku na 27:24 z jejich pohledu. Pokud by utkání takto skončilo, následoval by rozstřel ze značky sedmimetrových hodů. Lovosičtí se hnali do útoku, který v čase 59:47 zastavil Marek Tůma a dostal červenou kartu. V posledních sekundách hostující brankář skvěle zasáhl, i dorážka skončila mimo branku, ale rozhodčí pískali sedmimetrový hod. Přece jen tedy rozhodla sedmička“, ovšem v čase 60:00 a jako trest za faul. Pavel Chroustovský hod proměnil a Lovosice tak triumfují v Českém poháru.

Vladimíra Šuma, trenér A.S.A. Město Lovosice: „Mám obrovskou radost a spokojenost z vítězství v celém Českém poháru. Po utkání pocity trochu smíšené, protože jsme první poločas odehráli skvěle, ale ve druhém poločase jsme se topili v tom, v čem Hranice v prvním poločase. Rozhodovali brankáři – v prvním poločase měl velkou procentuální úspěšnost domácí Adamík, ve druhém hostující Magrla. Historie se neptá na výsledek, máme během posledních tří čtyř let podruhé trofej Českého poháru, a to je přesně to, co se počítá.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice:Jsem maličko zklamaný, ale na druhou stranu jsme si sérii prohráli sami, kdy už jsme prohráli doma o tři branky. Naopak zase musím říci, že jsme první poločas trošičku zaspali a ve druhém jsme dokázali neuvěřitelně otočit vývoj zápasu. Dokonce jsme vedli o tři branky, ale cítím se hrozně poškozen odpískanou sedmičkou v závěru zápasu, která dle mého neměla být nařízena. Zápas mohl být rozhodnut až na sedmičky, ale to už je nyní jedno.“

Finále Českého poháru mužů – druhý zápas

A.S.A Město Lovosice - Cement Hranice 25:27 (13:8)

Nejvíce branek: Sýkora 5, Chroustovský 5/2, Motl 4 – Samiec 6, Stržínek 6/4, P. Magrla. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6. Vyloučení: 4:4. ČK: Klimt - Tůma. Diváci: 782. První utkání: 27:24, Český pohár získává tým A.S.A Město Lovosice.