18.3.2015 otevřeno: 1069 x

Lovosice vyhrály v Hranicích první zápas finále Českého poháru

Házenkáři A.S.A. Město Lovosice zvítězili v prvním finálovém utkání Českého poháru 27:24 na hřišti Cementu Hranice. Odveta se hraje v sobotu 21. března ve 12.00 hodin v Lovosicích.

Do prvního finálového duelu lépe vstoupili hosté z Lovosic, kteří se rychle ujali vedení 4:1. Domácí však zareagovali a brzy stáhli náskok soupeře na rozdíl jediné trefy. Lovosičtí však opět kontrovali a během prvního poločasu se opakovaně dostali až do čtyřbrankového vedení. To domácí do poločasu snížili na dva góly.

Vstup do druhé půle vyšel Hranickým, kteří hostům nedovolili sedm minut skórovat, přetočili skóre ve svůj prospěch. Ale pouze na velmi krátký okamžik. Následně se Lovosičtí vrátili do hry, vyrovnali a během minuty se ujali zase vedení. A to už do konce utkání nepustili. O svém triumfu rozhodli v závěrečné pětiminutovce, kterou vyhráli 3:1 a celkově 27:24.

Sobotní odvetu vysílá přímo Česká televize na jejím sportovní kanále.

Finále Českého poháru mužů – první zápas

Cement Hranice – A.S.A. Město Lovosice 24:27 (12:14)

Nejvíce branek: Rachač 9/2, Mičkal 7, Čarda 4 – Hes 5, Sýkora 4, Chroustovský 4/2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 320.