25.2.2015 otevřeno: 1078 x

Ve finále Českého poháru se utkají Lovosice a Hranice

Vítězem Českého poháru mužů budou Lovci z A.S.A. Lovosice nebo Cementáři z Hranic. Severočeši postup vybojovali v utkání proti Plzni, kterou porazili dvoubrankovým rozdílem. Hranice o jedinou branku přetlačily Zubří. Finálové utkání tak bude reprízou zatím posledního odehraného 19. kola extraligy.

A.S.A. Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň 27:25 (13:11)

Prvním finalistou letošního ročníku Českého poháru jsou házenkáři Lovosic. Severočeský tým si v semifinálovém duelu poradil s výběrem mistrovské Plzně a bude tak poprvé od sezóny 2011/2012 bojovat o českou trofej. Přitom prvních dvacet minut zápasu se lépe vydařilo házenkářům Plzně, kteří vedli ve 20. minutě 8:7. Potom byl ale Chroustovský dvakrát úspěšný při proměňování sedmimetrového hodu, poslal Lovce do vedení a dvoubrankový náskok si domácí nesli i do druhé půle. Na začátku druhé třicetiminutovky sice hostující házenkáři dosáhli vyrovnání (15:15), potom ale úsek hry mezi 38. a 45. minutou vyhráli domácí 6:1 a vypracovali si pětibrankový náskok. Ani potom si ale nemohli být výhrou jistí. Plzeňský tým ještě mocně korigoval a pět minut před koncem to bylo o dva góly, domácí ale mírný náskok uhájili a slavili postup do finále.

Nejvíce branek: Motl 10/4, Chroustovský 5/5, Sýkora 4 – Blecha 6, Tonar 5, Škvařil M. 5. Sedmimetrové hody: 9/9 – 1/0. Vyloučení: 5 – 3. Diváci: 524

Gumárny Zubří - Cement Hranice 29:30 (16:15)

Utkání dramatické a napínavé do posledních minut sledovali diváci v hale Zubří, na konci ale odešli domácí fanoušci zklamáni. Zuberská pevnost letos poprvé padla a prohra Valachů znamená jejich neúčast v pohárovém finále. V utkání se oba celky střídaly ve vedení a k výraznějšímu náskoku si žádný z týmů ani jednou nenakročil víc, než na dvě branky rozdílu. Skvělé střelecké výkony podávaly ofenzivní hvězdy obou stran, za Zubřany Hrtska s Řezníčkem, za Cementáře Rachač s Hastíkem. A právě Rachačův tým byl nakonec tím šťastnějším, když i přes dobrý výkon zuberské defenzivy dokázal za záda domácího gólmana protlačit o střelu navíc. Ačkoliv se Reček v poslední minutě postaral o vyrovnání na 29:29, vítěznou třicátou branku přidal na konto Hranic zkušený Hastík, kterému na radosti z postupu do finále nic neubrala ani červená karta za třetí vyloučení v čase 59:56.

Nejvíce branek: Řezníček 9/2, Hrstka 8, Dědek 3, Reček 3 – Rachač 12/3, Hastík 7, Brož 5. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 3 – 5 (ČK Hastík). Diváci: 750.