22.2.2015 otevřeno: 938 x

Dukla ve Vyzývacím poháru končí, s Portugalci prohrála i podruhé

Pouť házenkářů Dukly Praha Vyzývacím pohárem sezony 2014/2015 skončila v osmifinále na portugalském celku Liberty Seguros ABC/UMinho. V odvetě podlehl pražský celek v hale Slavie v Edenu soupeři 30:32. První utkání před osmi dny v Braze ovládli domácí 42:27.

Dukla Praha - Liberty Seguros ABC/UMinho Braga 30:32 (13:14)

Domácí se pokusili s Portugalcemi držet krok, ale stejně jako v prvním zápase jim utekl začátek zápasu. Po sedmi misnutách prohrávali 1:4. „A bál jsem se, aby to neskončilo stejně jako v Braze,“ připustil kouč Dukly Jan Josef. To se nestalo. Jeho tým se soupeřům vyrovnal, nejen herně, ale také ve skóre. První poločas prohrál poměrem jediného. „Hráči se pak uklidnili a začali hrát to, co jsme po nich chtěli. Výborně opět zachytal Tomáš Petržala, chytil se Šustek. Navíc zjistili, že skutečně mohou hrát i s takovým soupeřem, když si to srovnají v hlavě,“ doplnil kouč Josef.

V úvodu druhé půli však Portugalci ukázali svou zkušenost a opět ve skóre uskočili až na šest branek. „Tam jsme podobně zaváhali jako v prvním zápase. O to cennější je, že jsme dokázali zareagovat a opět snížit,“ doplnil Josef. Podle něho dvojzápas rozhodlo zaváhání v prvním klání a také zkušenost Portugalců. „Mají starší kádr a jejich hráči i působí v reprezentaci, navíc odehráli více utkání na mezinárodní úrovni. Pro některé naše hráče to byla premiéra na evropské scéně,“ uzavřel Jan Josef, trenér Dukly Praha.

Pokud by si Dukla vybojovala účast v mezinárodních pohárech i v další sezoně, Josef by se rád pustil na další pouť Evropou.

Nejvíce branek: Šůstek 9, Jeníček 5, Reichl a Sviták po 4 - Antunes a Rebelo po 6, Martins 4. Rozhodčí: C. Kekes, P. Kekes (oba Maď.). Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 550. První zápas 27:42, postupuje Liberty Seguros ABC/UMinho.