1.2.2015 otevřeno: 1017 x

Semifinále Českého poháru si zahrají Lovosice, Plzeň, Hranice a Zubří

O posledním lednovém víkendu vyvrcholily souboje na světovém šampionátu v Kataru, o trofej se ale bojovalo i na českých palubovkách. Osm extraligových celků sehrálo čtvrtfinále Českého poháru a tři ze čtyř utkání skončila stejným výsledkem 30:24.

Už v pátek večer se utkaly celky Lovosic a Dukly. Ve vyrovnaném prvním poločase byli stále o krok před soupeřem Severočeši (7:4, 14:10). Dukle se sice povedlo vyrovnat (20. minuta, 10:10), do vedení se ale Pražané nedostali. I na začátku druhé půle Lovci soupeři odskočili na rozdíl čtyř gólů (20:16), Dukelští ale znovu vyrovnali (21:21). Závěrečné drama se nakonec nekonalo, poslední pětiminutovku domácí ovládli, hostům povolili jen jednu branku a nakonec zvítězili poměrem 30:24.

Další šanci zabojovat o pohár vyválčili i házenkáři Plzně. V zápase proti Frýdku nastoupili už i navrátivši se reprezentanti Petr Linhart, Leoš Petrovský a Jakub Šindelář a hned se blýskli skvělými střeleckými výkony, když Petrovský proměnil pět ze svých střel, Linhart čtyři a Šindelář rovněž pět. Už o poločase vedli Západočeši ve Frýdku-Místku o čtyři branky. Ve druhém poločase svůj náskok ještě navýšili a jejich utkání tak skončilo stejným výsledkem, jako měření v Lovosicích, tedy 30:24 pro Plzeň.

Miroslav Krahulík střílí pře bránícího Jakuba Šindeláře. | Foto: Zdeněk Šrubař

Nedělní valašské derby ve Zlíně mělo také šťastnější konec pro hostující tým. První půle byla sice vyrovnaná, ve druhé třicetiminutovce už ale měli navrch Valaši ze Zubří. Střelecky je táhl Reček, podporovali ho Douda s Řezníčkem. Dujčák, Indrák a Zbránek na tuto palebnou sílu nestačili a Zlín se tak už do dalších bojů o českou trofej nepodívá.

Házenkáři Cementu Hranice pak postup do semifinále vybojovali v neděli dopoledne. V utkání proti hráčům Brna dominovali od šestnácté minuty, kdy zvrátili nepříznivý stav 2:5 na 9:8, dvě minuty před koncem poločasu si vypracovali pětibrankový náskok (17:12) a ve druhém poločase ho pak zásluhou Rachače, Brože a Magrly udržovali.

O dalších termínech ČP vás budeme informovat.