29.11.2014 otevřeno: 1151 x

Dukla postupuje do osmifinále Poháru vyzývatelů

Házenkáři Dukly Praha postoupili do osmifinále Poháru vyzývatelů. „Stačila“ jim k tomu prohra 18:24 na palubovce makedonského celku Pelister 08 Bitola, protože před týdnem vyhráli Pražané doma o 10 gólů.

Pohár vyzývatelů - odveta 3. kola
Pelister 08 Bitola - Dukla Praha 24:18 (12:7)

Pražané vyrazili do Makedonie leteckým armádním speciálem s příjemným náskokem deseti branek z prvního utkání. O polovinu náskoku sice tým Dukly do poločasu přišel, když vstřelil pouze sedm gólů. Ve druhé půli se Pražané výrazně herně zlepšili a drželi se neustále v postupových „vodách“.

Makedonci nakonec zvítězili jen o šest branek, takže Pražané mohli slavit. Na jejich postupu se v Makedonii nejvíce zasloužil Milan Kotrč, který vstřelil osm gólů.

Nejvíce branek: Drogriškij, Dimitrovskij po 7, Nikolič 4 – Kotrč 8, Kastner 4, Reichl 3.
Rozhodčí: Scevola, Alperan (oba It.). Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 2100.

Házenkáři Dukly Praha slaví postup do semifinále Poháru vyzývatelů. | Foto: Ladislav Adámek