27.5.2014 otevřeno: 3144 x

Drama v Kopřivnici vyznělo pro Prešov

Slovenský mistr v kategorii staršího dorostu o skóre předstihl domácí Kopřivnici i Plzeň a obhájil zisk Česko-slovenského poháru. Také v Kopřivnici organizace na jedničku.

Zatímco v Karviné soupeřily o zisk Česko-slovenského poháru nejlepší týmy obou států v kategorii mladších dorostenců, zástupci nejprestižnější mládežnické kategorie zamířili o uplynulém víkendu do Kopřivnice. Tamní KH sahal po další trofeji, od které jej dělila pouze jediná branka v tabulce vzájemné bilance čtyřbodových týmů, a obsadil konečné druhé místo. Český mistr přesto získal skalp konečného vítěze, Tatranu Prešov, na druhou stranu podlehl Plzni, která s minimální ztrátou skončila třetí. Na čtvrté místě zůstaly bez bodu Topolčany.

Přes smolnou koncovku vítězného duelu s Prešovem, po které Kopřivnici chyběl jediný gól ke konečnému vítězství v Česko-slovenském poháru, vyzařovala z kopřivnických starších dorostenců spokojenost.

Na úvod sobotního programu zdolala Kopřivnice Topolčany rozdílem osmi branek, i když v poločase panoval nerozhodný stav. K jasné výhře domácího týmu přispěl v druhé půli sedmi zásahy z pole Marek Bukovský, který navázal na kvalitní výkony v celé sezóně. Následný duel Prešova s Plzní hrál de facto díky sedmibrankové výhře slovenského mistra klíčovou roli pro určení konečného pořadí turnaje. Slovenský tým mladé Západočechy v úvodu přehrával, především díky brankovému příspěvku hráčů, kteří na počátku dubna v Praze vybojovali slovenský postup na juniorské EURO 2014 v Rakousku. A obdobně jako při kvalifikačním zápase Česko vs. Slovensko měl při budování náskoku pozdějších vítězů nejdůležitější roli Lukáš Urban – po jeho čtvrtém gólu to bylo v 11. minutě 7:1 pro Prešov a Urban zaznamenal v zápase celkem 13 branek (při juniorské kvalifikací nasázela prešovská spojka českému týmu dokonce 14 branek). Plzeň už prohrávala o dvanáct gólů, ale počínaje 45. minutou úvodního zápasu začala náskok stahovat a lze říci, že od toho okamžiku na celém turnaji neměla konkurenci.

Česko-slovenský pohár 2014 - Starší dorostenci - program
datum čas utkání místo výsledek
sobota 24. května 9.00 hod. Kopřivnice - Topolčany Kopřivnice 32:24 (12:12)
sobota 24. května 11.00 hod. Plzeň - Prešov Kopřivnice 26:33 (8:17)
sobota 24. května 16.00 hod. Topolčany - Prešov Kopřivnice 21:33 (11:16)
sobota 24. května 18.00 hod. Kopřivnice - Plzeň Kopřivnice 28:32 (17:18)
neděle 25. května 9.00 hod. Plzeň - Topolčany Kopřivnice 30:25 (14:12)
neděle 25. května 11.00 hod. Prešov - Kopřivnice Kopřivnice 26:31 (13:17)

Potvrdila to v sobotu večer i proti domácím týmu, který zdolala o čtyři branky. Domácí vedli v celém zápase jedinkrát, a to po brance Bukovského 2:1, pak už Západočeši směřovali za prvním body v turnaji. O ty proti Prešovu marně usilovaly Topolčany, které opět rozstřílelo juniorské reprezentační trio v barvách Tatranu , Šárpataky – Urban – Šárpataky. Urbanovi se střelecky dařilo i v nedělním měření sil mistrů, ale jeho deset branek prohru Prešova neodvrátilo. Byl ale právě Lukáš Urban, kdo ukočíroval náskok Kopřivnice na úrovni, která jeho týmu stačila na uhájení první pozice - třemi Urbanovými zásahy v řadě v posledních minutách stáhnul Prešov vedení Kopřivnice z 31:23 na konečných 31:26. S ohledem na přesvědčivou výhru Plzně nad Topolčany se na špici tabulky sešly tři týmy se čtyřmi body a o konečném umístění tak rozhodovala minitabulka jejich vzájemných zápasů. Z ní vyšel rozdílem pouhé branky nejlépe Prešov před domácí Kopřivnicí, Plzeň skončila na třetím místě. Nutno poznamenat, že tentokrát tato minitabulka kopírovala pořadí týmu s ohledem na celkové skóre a výhru zkušeného prešovského týmu tak lze považovat za spravedlivé vyústění. Čeští mistři ale ukázali svou sílu a připsali si na závěr Česko-slovenského poháru cennou výhru, na níž se výrazně podílel zmiňovaný Marek Bukovský, celkově vyhlášený nejlepším hráčem turnaje. Nejlepším střelcem byl Lukáš Urban z Prešova s 31 brankami a ocenění pro nejlepšího brankáře si z Kopřivnice odvezl plzeňský Filip Herajt.

Česko-slovenský pohár mladších dorostenců - Konečná tabulka
  tým z v r p skóre body
1. Prešov* 3 2 0 0 91:78 4
2. Kopřivnice* 3 2 0 2 91:82 4
3. Plzeň* 3 2 0 2 88:86 4
4. Topolčany 3 0 0 3 70:94 0

* minitabulka vzájemných zápasů - Prešov 2 body, skóre +2, Kopřivnice 2 body, skóre +1, Plzeň 2 body, skóre -3.