Lovosice oslavily bronz, Dukla nešetřila Jičín

Tak extraligová sezóna je definitivně za námi. Pojďte se podívat, jak to vypadalo v tuto slunečnou neděli nejen v extraligových halách. A to doslova. Tento týden se nám sešla spousta krásných fotografií!

Extraliga - o 1. - 6. místo - 10. kolo

Plzeň – Frýdek-Místek 30:27 (15:13)
Před domácím publikem, kterému v minulém týdnu dopřáli oslavy mistrovského titulu, uzavřeli házenkáři Plzně sezónu závěrečnou výhrou nad Frýdkem-Místkem. V zápase se divákům střelecky představila celá západočeská lavička. Hosté se drželi po celý zápas na dostřel soupeři. Výjimkou byl úsek hry mezi ve 25. a 30. minutou, kdy se Frýdek střelecky odmlčel, a Plzeň soupeři odskočila na rozdíl pěti gólů. Na začátku druhého poločasu se Frýdečtí dotáhli na rozdíl tří branek (17:14), domácí si ale vývoj utkání v poklidu hlídali. Z hlediska postavení v tabulce se již nehrálo o nic, pouze o lepší pocit ze závěru sezóny. A ten si z utkání odnesli Západočeši, kteří tak korunovali mistrovskou sezónu.

Nejlepší střelci Plzně: Petrovský L. 5, Kavka 5, Linhart 4, Šindelář 4
Nejlepší střelci Frýdku: Klaban 7, Petrovský V. 4, Rajnoha 3, Meca O. 3
Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 530

Petrovský proti Petrovskému.

V Plzni už mistrovský pohár dávno oslavili. Teď už byl spíš "jen" krásnou kulisou.

Foto Hynek Sladký

Lovosice – Hranice 32:29 (12:17)
Hořkosladkou příchuť mělo pro házenkáře Lovosic poslední utkání této sezóny. Na domácím hřišti si sice na krk zavěsili bronzové medaile, jejich nedělnímu soupeři se ale na krku houpaly ty stříbrné, na které si Lovosice dlouho brousily zuby a nakonec na ně nedosáhli pouze o jeden jediný bod. V prvním poločase na hřišti Severočechů dominovali Cementáři, pět minut před přestávkou vedli 16:10, o poločase 17:12. Do druhé půle ale Lovosice vstoupily motivovanější, přece jen se chtěly s věrným fanklubem před prázdninami rozloučit vítězstvím. Ještě deset minut před koncem sice zaostávali domácí za soupeřem o čtyři branky (23:27), poslední desetiminutovku ale ovládli. Závěrečnou fázi utkání vyhráli poměrem 9:2 a otočili tak skóre na konečných 32:29. A pak vypukly oslavy, jejichž průběh si prohlédněte na fotografiích Patrika Pátka.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10/1, Sýkora 4/1, Landa 4
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 9, Stržínek 7, Galus 4/2
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 421

Podobně jako v sobotu házenkářky Mostu, i házenkáři Lovosic ozkoušeli "tvrdost"  letošních medailí.

Foto Patrik Pátek

Třetí nejúspěšnější celek extraligového ročníku 2013/2014.

Dukla – Jičín 26:18 (14:6)
Souboje horní šestky pro sezónu 2013/2014 uzavřelo měření mezi Duklou a Jičínem. Od prvních minut drželi domácí házenkáři otěže zápasu pevně v rukách. Hned na úvod se chopili vedení 5:1 a bezpečný náskok si udržovali po celý poločas. Do kabin si nesli osmibrankový náskok. Na začátku druhé půle vedení zvýšili dokonce na deset tref, a byť se Krahulec snažil ze všech sil, se svým týmem nedosáhl ani na výraznější korekci. Střelecky se Jičínským v Praze tentokrát vůbec nedařilo. Závěrečné vítězství Dukly tak bylo přesvědčivé, utkání skončilo za stavu 26:18.

Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 5, Dieudonné4, Kotrč 4
Nejlepší střelci Jičína: Krahulec 7/5, Zeman 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5, vyloučení: 7 (přímá ČK Polášek) – 6 (přímá ČK MIľko), rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 130

Házenkáři Lovosic si oslavy medailí užili se svými fanoušky se vším všudy.

Extraliga - o 7. - 12. místo - 10. kolo

Kopřivnice – Zlín 38:30 (18:13)
Ani vysoká výhra poměrem 38:30 nic nezměnila na hořkém zakončení sezóny v Kopřivnici. Domácí házenkáři se rozloučili s extraligou sice vítězně, ale za to minimálně pro celý příští rok. Zlín udržel krok jen do 15. minuty, pak začala Kopřivnice budovat náskok a o poločase už vedla o pět gólů. Meca, Mičola, Bajgar a Reček překonávali zlínskou obranu, do střeleckého zápisu nakonec promluvila celá kopřivnická sestava. Kafka, Žůrek, Doležel i Buček sice mocně vzdorovali, ovšem i tak po deseti minutách hry ve druhém poločase prohrával Zlín už o sedm. Oba celky se ale tak rozstřílely, že málem nestačily kolonky v zápise. Tři minuty před koncem vedli domácí už o devět (37:28), Šáš pak třicátou brankou hostů skóre už jen kosmeticky upravil.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Mičola 5/4, Bajgar 5, Meca O. 4, Gřes Jan 4/1, Reček 4
Nejlepší střelci Zlína: Kafka 5, Buček 4/2, Doležel 4, Žůrek 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 100

Představení rozrůstající se reprezentační rodinky.

A představení celé lovosicko - hranické házenkářské rodiny. Společné oslavy stříbrných a bronzových medailí stály za to a trochu se protáhly.

Krásná neděle vylákala ven i další házenkářské rodinky. Třeba ta Nocarova vyrazila na poslední extraligový zápas v Plzni.

Úspěšným exekutorem sedmimetrového hodu byl v Plzni frýdecký brankář Pyško.

DALŠÍ FOTOGRAFIE NAJDETE NA NAŠEM FACEBOOKOVÉM PROFILU Házet nás baví.