17.5.2014 otevřeno: 2401 x

Házenkáři Hranic obhájili stříbro, na Lovosice zbyl bronz

Zbylé extraligové medaile jsou rozděleny. Na Lovce nakonec zbyly "jen" bronzové medaile, stříbro oslavili v Hranicích. S extraligou se naopak pro příští sezónu rozloučili Kopřivničtí.

Triglav pojišťovna extraliga - 1. - 6. místo - 9. kolo

Frýdek-Místek – Dukla 17:26 (9:11)
Souboj posledních dvou celků horní šestky se odehrál ve Frýdku-Místku. Dukla se na východě České republiky rychle ujala vedení (1:5), domácí se ale podobně rychle rozkoukali, pětibrankovou šňůrou vývoj skóre otočili a dalších šest minut se oba celky přetahovaly o náskok. V posledních deseti minutách první půle se ale domácí střelecky odmlčeli a Dukla si do druhého poločasu nesla dvoubrankovou výhodu. Vedení pak Pražané ve druhé půli zvolna navyšovali a o svém vítězství rozhodli v úseku mezi 43. a 48. minutou (13:21). O šest minut později to bylo už o devět a za stejného rozdílu zápas i skončil přesvědčivou výhrou Dukly.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6/4, Strack 3, Kichner 2, Kalous 2, Vacula 2
Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 8/4, Syřínek 5, Kotrč 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 432

Hranice – Plzeň 28:23 (12:10)
Za vítězstvím šli přesvědčivě od prvních minut házenkáři Hranic, kteří na svém hřišti hostili čerstvě korunovaného mistra z Plzně. Od 10. minuty vedli o čtyři branky. Linhart a Milan Škvařil se ale v závěru poločasu postarali o korekci na 10:12 a na začátku druhého poločasu pak Linhart zajistil Plzni vyrovnání na 16:16. Hranice si jdou ale jistě za stříbrem a rychle se zase ujaly dvoubrankového náskoku. Plzeň ještě jednou vyrovnala, závěr už ale patřil Cementu. Pětibrankovou šňůrou rozhodli Hraničtí o svém vítězství a zaskočená Plzeň už v poslední minutě jen kosmeticky upravila skóre. Hranice mohly začít slavit stříbrné medaile.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Galus 6/4, Stržínek 4
Nejlepší střelci Plzně: Linhart 7, Škvařil M. 4, Petrovský 3
Sedmimetrové hody: 5/4 – 0/0, vyloučení: 5 – 7 (přímá ČK Petrovský), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 215

Oslavy Hranic v uplynulé sezóně. Další oslavy vypukly v sobotu po zápase s mistrovskou Plzní.

Foto Alex Wipf

Jičín – Lovosice 27:27 (14:14)
V posledním domácím utkání sezóny přivítali házenkáři Ronalu svého tradičního soupeře, výběr Lovosic. První poločas nabídl naprosto vyrovnaný duel. Většinu hrací doby byli sice ve vedení domácí, ovšem rozdíl ve skóre byl maximálně dvougólový. V polovině první půle Lovosičtí poprvé otočili, jejich vedení však netrvalo dlouho a půle nakonec skončila spravedlivou remízou 14:14. Do druhého dějství vstoupili mnohem lépe hosté. Na jejich projevu bylo vidět, jak moc chtějí v Jičíně zvítězit a udržet se tak ve hře o konečnou druhou příčku. Než se domácí rozkoukali, prohrávali na konci 42. minuty 15:21 a vzhledem k tomu, co bylo vidět na hrací ploše, se zdálo býti rozhodnuto. Domácí se ale vzepjali k poslednímu náporu a z náskoku hostí začali pomalu ukrajovat. Na konci předposlední minuty šli Lovosičtí sice do dvoubrankového vedení, stav 25:27 jim dával velké naděje na výhru. V poslední minutě ale nejprve Kvasnička snížil na 26:27 a po ztrátě hostí se trefil dvě sekundy před koncem Král. Konečný stav 27:27 rozhodl o tom, že Jičínští skončí nejhůře pátí, Lovosice nakonec obsadí třetí příčku.

Nejlepší střelci Jičína: Zeman 8, Kvasnička 6, Naimann 5
Nejlepší střelci Lovosic: Landa 8, Motl 5/3, Malý 4, Berka 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 460

Momentka ze sobotního souboje Frýdku s Duklou.

Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – 7. – 12. místo – 9. kolo

Přerov – Kopřivnice 33:28 (17:11)
Házenkáři Přerova nehodlali už nic nechat v rukou jiných a v bezprostředním souboji o sestup si pojistili extraligovou účast pro příští sezónu. Od prvních minut si šli tvrdě za vítězstvím. Po čtyřech minutách hry vedli domácí nad Kopřivnicí 5:2, v 18. minutě už 12:5 a do kabin šli se šestibrankovým náskokem. Ve druhém utkání ale Kopřivnice zápas hodně zdramatizovala, když se ve 39. minutě dotáhla na 20:20 a ve 45. minutě šli hosté poprvé do vedení (23:24). Závěr domácího týmu byl ale zdrcující. Poslední desetiminutovkou vyhráli Hanáci 7:1 a dovedli utkání k pětibrankovému vedení. Kopřivnice, která ve druhé půli dlouho bojovala o naději na boj o udržení, nakonec extraligovou příslušnost neuhájila.

Nejlepší střelci Přerova: Hardt 11, Veřmiřovský 8/1, Hastík 7
Nejlepší střelci Kopřivnice: Bajgar 8, Mičola 4, Gřes J 4/4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 6 (přímá ČK Veřmiřovský) – 7, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 145

Zlín – Brno 29:26 (16:18)
Cenné vítězství vybojovali v souboji proti Brnu házenkáři Zlína, dlouho to však vypadalo, že si dva body povezou domů Královopolští. Hned na začátku se ujali mírného vedení (3:4, 8:10, 9:12) Jihomoravané a alespoň minimální vedení si drželi až do poločasu. Ve 40. minutě ale přišel obrat. Ve 37. minutě bylo vyrovnáno na 20:20 po trefě Lefana a po dalších třech minutách vedli domácí zásluhou Poloze, Aspridise a Kafky o tři góly. Ani to ale nerozhodlo. Hubáček znovu vrátil vedení hostům, ale zase ne na trvalo. Poslední obrat vykonali zase domácí kanonýři a Brno už nestihlo zareagovat. Domácí tak slavili tříbrankovou výhru 29:26.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 6, Buček 4, Pavic 4, Poloz 4
Nejlepší střelci Brna: Hanták 6/1, Hubáček 5, Dostalík 5
Sedmimetrové hody: 4/1 – 1/1, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 280