11.5.2014 otevřeno: 2842 x

Plzeň převálcovala Jičín, Přerov nestačil na Zubří

V neděli dopoledne si cestu k udržení v nejvyšší soutěži zkomplikovali házenkáři Přerova, kteří ani v posledním vzájemném měření se Zubřím v této sezóně nedokázali nad Valachy vyhrát. Dobře rozehrané utkání pak v Karviné ztratil Zlín.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 1. – 6. místo – 8. kolo

Plzeň - Jičín 30:18 (17:10)

Utkání v Plzni se vyvíjelo od začátku zcela jednoznačně. Po deseti minutách hry vedli Západočeši nad Jičínem 10:3! Pak se sice Jičín rozkoukal, nastartovanou Plzeň přibrzdil a její náskok už nenarůstal tak rychle. Do konce poločasu své vedení zvýšili domácí už jen o gól (17:10). I tak ale byli domácí na koni. Šindelář, Linhart a bratři Škvařilové se v pozici nově korunovaných mistrů před na české poměry neobyčejně početnou diváckou kulisou (1 150 diváků) předváděli ve výborném střeleckém světle a právě skvělá nálada domácích a touha předvést se před domácími fanoušky byla nejsilnějším hnacím motorem domácích. Vzdorovali sice Horut s Krahulcem, na začátku druhé půle zvedli ale házenkáři Talentu svůj náskok na deset branek a za mohutného povzbuzování fanklubu korunovali mistrovský titul kulatým vítězstvím 30:18.

Nejlepší střelci Plzně: Šindelář 5, Linhart 5, Škvařil M. 4
Nejlepší střelci Jičína: Krahulec 6/3, Hošic 4, Kvasnička 3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 2 – 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 1 150

Mistrovská Plzeň se po oslavách v Lovosicích mohla radovat i před domácím publikem.

Foto Alex Wipf

Mistři jsou doma a slaví se velkolepě.

Šampaňské teklo proudem a plzeňské házenkáře zasypali zlatem.

Foto Hynek Sladký

Frýdek-Místek – Hranice 26:27 (11:12)
Dramatické utkání ve Frýdku – Místku skončilo po vyrovnaném souboji těsným vítězstvím Hranic, které se tak po zaváhání Lovosic vyšvihly na prozatímní stříbrnou pozici. Už v prvním poločase se oba celky střídaly ve vedení, žádný z celků neutekl soupeři dál, než na jednobrankovou vzdálenost. Podobný vývoj měl i druhý poločas (13:15, 18:16), vedení se přelévalo ze strany na stranu. Na obou stranách se dobrým střeleckým výkonem prezentovala trojice střelců. Mezi Frýdeckými vynikali Klaban, Kichner a Dyba, odpovídali jim Galus, Čadra a Šíra. Vyrovnané utkání dospělo do dramatické koncovky, v poslední minutě se podařilo Dybovi vyrovnat na 26:26 a zdálo se, že se body zaslouženě rozdělí rovným dílem, v posledních vteřinách ale do sítě domácích ještě Čadra dostal poslední střelu a tím zajistil Hranicím oba body.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 9/3, Klaban 6, Kichner 5
Nejlepší střelci Hranic: Galus 7/4, Čadra 7, Šíra 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 6 – 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 498

Z plzeňských oslav.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 7. – 12. místo – 8. kolo

Přerov – Zubří 31:33 (13:14)
Házenkáři Přerova ani v druhém nadstavbovém měření se Zubřím nenašli na Valachy recept a po vítězství Kopřivnice nad Brnem se ještě budou bát o svou účast v extralize v příští sezóně. Zubří se ujalo v Přerově vedení hned ve druhé minutě a záhy vedli Zubřané 4:1. Čtyřbrankovou ztrátu stáhli Přerované až v poslední minutě poločasu, kdy je Mužík s Hastíkem přiblížili na rozdíl gólu. Na dostřel se drželi Hanáci i v úvodu druhé půle a po 36. minutě dokonce překlopili vedení na svou stranu (19:17). Za Zubří se o vyrovnání ale za pár minut postaral Trifunovič (21:21) a dalších pět minut se přetahovaly oba týmy o minimální náskok. Zpět na svou stranu pak vedení definitivně překlopilo Zubří v 52. minutě a vypracovalo si čtyřbrankový náskok (29:33). V samotném závěru ještě Přerov o veledůležité body zabojoval, ale nepřiblížil se víc, než na dvě branky rozdílu a utkání tak skončilo vítězství Zubří 33:31.

Nejlepší střelci Zubří: Veřmiřovský 9/1, Frančík 9/1, Hastík 7
Nejlepší střelci Přerova: Mičkal 7, Trifunovič 6, Horut 5
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/0, vyloučení: 8 (ČK Hastík) - 9 (ČK Kašpárek), rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 177

Podruhé nad hlavu zvedl pohár Radek Motlík. Tentokrát před domácím publikem.

Karviná – Zlín 27:26 (12:14)
Po dobře rozehraném úvodním poločase prohráli házenkáři Zlína v Karviné nejtěsnějším možným rozdílem. Po celou první půli se Zlíňané drželi o krok před soupeřem, domácí pustili do vedení jen v 8. minutě za stavu 4:3. Na začátku druhého poločasu vedli hosté v Karviné dokonce o čtyři góly (13:17), obrat přišel po výpadku Zlína mezi 47. a 56. minutou. Tehdy předvedli házenkáři Baníku před domácím publikem šestibrankovou šňůru, na kterou nedokázali soupeři ani jedinkrát odpovědět, přestože se sešli k poradě v oddechovém čase. Na tento únik už hosté nezareagovali a výborně rozehrané utkání tak ztratili, když Karviné podlehli poměrem 26:27.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7, Chudoba 7, Sliwka 3, Mlotek 3, Vučkovič 3
Nejlepší střelci Zlína: Poloz 8, Kafka 7, Žůrek 3, Pavic 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 492

Michalisko při jednom ze svých střeleckých pokusů.