10.5.2014 otevřeno: 1772 x

Dukla zvítězila nad Lovosicemi, Kopřivnice přehrála Brno

Lovosice po domácí prohře s Plzní nestačily na Duklu a daly tak šanci Hranicím zaútočit na stříbrné medaile. V soubojích dolní šestky oslavili veledůležité vítězství házenkáři Kopřivnice. Jak to vypadalo na extraligových palubovkách v sobotu večer? DOPLNĚNY FOTOGRAFIE.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 1. – 6. místo – 8. kolo

Dukla – Lovosice 29:21 (11:11)
Dramatický první poločas následovala druhá třicetiminutovka, kterou jednoznačně vyhráli domácí házenkáři. Lovci v minulém kole museli sledovat, jak Plzeňští na jejich palubovce bouchají lahve šampaňského, dnes odjeli s nepořízenou z Prahy. Přitom první poločas byl zcela vyrovnaný a krátce před přestávkou mohli jít do vedení právě házenkáři Lovosic (9:10). Hned na začátku druhého poločasu ale Dukelští začali budovat náskok, deset minut před koncem vedli o pět (21:16). Potom už Kotrč, Šůstek, Sviták a Rams pohlídali domácím vedení a zvlášť v závěrečném úniku, kterým zvýšili náskok na osm branek a zajistili svému týmu výhru 29:21.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 9, Sviták 3, Rams 3/2, Syřínek 3
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7/3, Landa 5, Hes 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 155

Zkušený Berka v souboji s lovosickou zdí.

Radost Radka Mráze a dukelské lavičky. Tento zápas se jim vydařil.

Motl ani tentokrát nezklamal. Trefil se sedmkrát, ale na body to nestačilo.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 7. – 12. místo – 8. kolo

Kopřivnice – Brno 28:26 (13:10)
Kopřivnice v soubojích dolní půlky tabulky výhrou nad Brnem vykřesala jiskřičku naděje k záchraně před sestupem. Za vítězstvím kráčeli domácí od prvních minut, i když Brno jim především zásluhou Hantáka šlapalo intenzivně na paty. Na dostřel se hosté drželi i ve druhém poločase, Hanták nebyl k zastavení. Ale palebná síla Rečka, Fulneka, Hanuse a dalších kopřivnických kanonýrů byla tentokrát nad brněnské síly. Pět minut před koncem se sice dotáhli Královopolští na rozdíl jediné branky (26:25), závěrečnými dvěma trefami ale pojistili vítězství domácím Hanus a Fulnek.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 9, Fulnek 5, Meca O. 5
Nejlepší střelci Brna: Hanták 15/6, Mičola 5, Zima 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/6, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 150