3.5.2014 otevřeno: 2719 x

Plzeň slaví v Lovosicích mistrovský titul!

Házenkáři Plzně tři kola před koncem soutěže slaví zisk mistrovského titulu. Na palubovce průběžně druhých Lovosic po šedesátiminutovém boji odpálili několik lahví šampaňského. Lovosice s ohromnou vervou bojovaly o udržení naděje na zdramatizování boje o titul, nakonec však v euforii hrající Plzni podlehli rozdílem gólu. V podvečerním utkání pak Zubří porazilo Kopřivnici. PŘIDÁNA FOTOGALERIE.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 1. - 6. místo - 7. kolo

Lovosice – Plzeň 28:29 (17:12)

Vstup do utkání měli jednoznačně lepší domácí házenkáři. Hosté se na hřišti rozkoukali až na konci první patnáctiminutovky a i potom tahali za kratší konec. Berka s Motlem diktovali tempo a o přestávce svítilo na ukazateli skóre čtyřbrankové vedení Lovců 16:12. Po návratu z kabin zaveleli hostující házenkáři k obratu. Hned po čtyřech minutách druhého poločasu volal trenér Šuma své svěřence na lavičku, aby se společně pokusili najít recept na přibrzdění rozjetého západočeského vlaku. První čtyři minuty druhého poločasu vyhrála Plzeň 4:0 a hosté se tak dotáhli na 16:17. Vyrovnat se jim ale povedlo až ve 47. minutě na 22:22. Bylo to poprvé od vyrovnaného stavu 9:9 v první půli. Do vedení 25:24 pak svůj tým poslal Blecha a nad Lovosicemi se začala stahovat mračna. Motl vedl svůj tým dál. Po neúspěšném střeleckém pokusu se ale přestalo rychlonohému reprezentačnímu křídelnílkovi dařit, naopak sérii výborných zákroků předvedl Motlík. Minutu a půl před koncem byl náskok hostů tříbrankový 29:26 a fanklub v hledišti začal oblékat trička s nápisem mistři. Lovosice se ještě dvěma brankami dotáhly na rozdíl jednoho gólu, čímž utkání ještě mírně zdramatizovaly, Talentu ale k zisku titulu stačil i bod za remízu, a tak utkání hosté v poklidu dovedli k závěru, který pro ně znamenal odpálení mistrovských oslav.

Motl nastřílel Plzni v posledním letošním souboji dvanáct branek. Ani to ovšem nestačilo na to, aby Lovosice udržely naději na titul. Šindelář utkání po třetím vyloučení nedohrál. Foto Alex WIpf

I domácí fanoušci dokázali ocenit kvalitu předvedeného výkonu obou stran a aktérům tohoto zápasu tleskali ve stoje. Poprvé od roku 1999 tak zvedli házenkáři ze západočeské metropole nad hlavu pohár pro mistra české extraligy. Jako první dostal do rukou trofej velezkušený brankář Motlík! Pak už šel pohár z ruky do ruky a fanklub plzeňského týmu v tričkách s nápisem mistři slavil v obklíčení fotografů a kamer se svými favority!

Fotogalerie ZDE
.

Noví házenkářští mistři České republiky - Talent M.A.T. Plzeň.

Jakub Škvařil pro ČT: „První poločas jsme hráli solidně, obrana šlapala, dostali jsme ale pár hloupých gólů, soupeři se povedlo několik trháků a šel do vedení. Řekli jsme si pak, že se musíme zlepšit a jít gól po gólu. Jeli jsme sem s cílem vyhrát. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V soutěži jsme většinou dostávali do pětadvaceti gólů na zápas. Dnes jsme jich dostali osmadvacet. Bylo to opravdu těžké. V Plzni nám dorůstají talenti. Toto je mladý tým a je vidět, že jsme se od Loňska sehráli. A korunovali jsme to titulem.“

Michal Tonar: „Nedokážu ani popsat své momentální pocity. Naposledy vyhráli naši otcové v roce 1999. Vrátili jsme titul do Plzně, je to skvělý pocit. Ještě jsem žádný titul nevyhrál. Doma jsem pořád poslouchal, že ještě nemám žádný titul. Tak teď už ho mám!“

Martin Šetlík: „Nepovedl se nám začátek, kdy jsme dostali laciné góly. Lovosicím se dařilo, stouplo jim herní sebevědomí. Manko jsme pak dokázali stáhnout. Zákroky Radka Motlíka při klíčových momentech udělaly své! Toto ale pro nás není konec. Toto je náš začátek. Věřím, že dokážeme v Plzni sehnat silného partnera a nebudeme muset nikoho prodat do zahraničí a naopak seženeme ještě nějaké posily a půjdeme dál!“

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 12/1, Berka 8, Jonáš 3
Nejlepší střelci Plzně: Petrovský 5, Winkelhöfer 5, Tonar 5, Škvařil J. 5/3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3, vyloučení: 2 – 5 (ČK Šindelář), rozhodčí: Horáček, Novotný

Radek Motlík má na plzeňském titulu ohromnou zásluhu. Nejstarší a nejzkušenější hráč týmu zvedl pohár pro mistry nad hlavu jako první poté, co jej převzal z rukou prezidenta ČSH Aleše Pospíšila.

Foto Alex WIpf

Kotel plzeňských fans!

Zubří – Kopřivnice 32:22 (15:12)
Házenkáři Zubří si tentokrát se sobotním soupeřem poradili jednoznačně. Po dynamickém startu sice Kopřivnice Zubří trochu přibrzdila, když se o vyrovnání postarali Ondřej Meca, Jan Gřes a Bajgar (6:3, 7:7), ještě před odchodem do kabin si ale Zubří vypracovalo dvoubrankový náskok a ten hned v úvodu druhé půle velmi rychle navýšilo. Třetí čtvrtinu zápasu vyhráli Valaši 10:3 a rázem vedli o deset gólů. Soupeři se vzdálili dokonce na rozdíl třinácti branek (30:17), v posledních třech minutách ale hostům dovolili alespoň kosmetickou korekci na konečný desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Zubří: Horut 6, Šlachta 5/2, Trifunovič 5, Zahradníček 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Bajgar 5, Meca O. 4, Petřík 3, Reček 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 650