30.4.2014 otevřeno: 1288 x

Zlín v předehrávce nedal šanci Přerovu

Do čtyř dnů je roztaženo sedmé nadstavbové kolo TPE. V úvodní předehrávce porazili házenkáři Zlína tým Přerova.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 7. a 12. místo – 7. místo

Zlín – Přerov 37:29 (16:11)
Zpočátku vyrovnané utkání dovedli k výraznému vítězství házenkáři Zlína. V první čtvrtině utkání se oba týmy prostřídaly ve vedení, na konci prvního poločasu ale začali budovat svůj náskok házenkáři Zlína a do kabin si nesli pětibrankové vedení 16:11. Druhý poločas byl pak i nadále v režii domácích, kteří ovládli především závěr zápasu. Poslední desetiminutovku vyhrál Zlín 10:4 a nakonec slavili jeho hráči přesvědčivé osmibrankové vítězství. Výborný střelecký výkon předvedli Kafka, Aspiridis a Zbránek, odpovídali jim Veřmiřovský s Hardtem. Zlín se tak bodově dotáhl na výběr Zubří, které má ovšem zápas k dobru.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 9, Aspiridis 8/4, Zbránek 7
Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 9/5, Hardt 7, Hastík 6
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5, vyloučení: 4 (ČK Poloz) – 2, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 190