27.4.2014 otevřeno: 1492 x

Lovci zvítězili ve Frýdku, Zubří nestačilo na Zlín

Dvě poslední utkání šestého kola odehráli ve Zlíně házenkáři Zubří, respektive ve Frýdku hráči Lovosic. Ve valašském derby byli nakonec úspěšnější házenkáři z Baťova města, zápas ve Frýdku skončil vítězstvím Lovosic.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 1. – 6. místo – 6. kolo

Frýdek-Místek – Lovosice 25:28 (9:16)
Poslední dvě utkání šestého nadstavbového kola byla na programu v neděli odpoledne. Házenkáři Lovosic od začátku dávali najevo, že ze všech sil bojují o nejcennější medaile, na které mají stále velmi reálnou šanci dosáhnout. V prvním poločase zatopili pod kotlem a do přestávky odskočili soupeři z Frýdku na rozdíl sedmi gólů 16:9. Ve druhé půli své vedení zpočátku ještě navýšili (11:19, 12:23), potom ale domácí jejich nástup přibrzdili a zkorigovali zásluhou Klabana, Vaculy a Mynáře manko na 18:24. Náskok hostů byl ale i tak pohodlný a i přes zvýšený tlak domácích v posledních dvou minutách zápasu, udrželi vítězství Lovci tažení Chroustovským, Hesem a Jonášem na své straně.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 5, Klaban 4, Mynář 3, Kichner 3/2, Dyba 3
Nejlepší střelci Lovosic: Hes 5, Chroustovský 5/3, Jonáš 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 1 – 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 478

Trenér Šuma svůj tým na výběr Frýdku dobře připravil a z východu republiky si tak odvezl vítězství.

Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 7. – 12. místo – 6. kolo

Zlín – Zubří 31:28 (16:16)
Ve valašském derby slavili poměrně jednoznačné vítězství házenkáři Zlína. V prvním poločase se sice oba celky prostřídaly ve vedení, o přestávce ale bylo skóre vyrovnaných 16:16. Na začátku druhého poločasu se pak domácí rychle chopili šestibrankového vedení a toto si pak udržovali až do konce zápasu, kdy se v posledních dvou minutách podařilo Zubřanům zkorigovat manko na závěrečný tříbrankový rozdíl. Aspiridis, Poloz, Plšek a Pavic tak domácím vystříleli další body, které by je při souhře výsledků mohly poslat v tabulce dolní šestky právě před Zubří.

Nejlepší střelci Zlína: Aspiridis 7/2, Poloz 6, Plšek 6
Nejlepší střelci Zubří: Šlachta 6/5, Horut 5, Zahraníček 4, Kašpárek 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250