26.4.2014 otevřeno: 1906 x

Plzeň bodovala v Praze, Jičín prohrál v Hranicích

Šesté nadstavbové kolo už zná více než polovinu svých výsledků. Jak to vypadalo v Praze, Hranicích a Kopřivnici.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 6. kolo

Hranice – Jičín 26:21 (16:10)
Hranice zvýšily svůj náskok na čtvrtý Jičín, který dnes v bezprostředním souboji porazily pětibrankovým rozdílem. Cementáři se dostali do vedení hned ve druhé minutě a do 20. minuty si vytvořili nejprve pětibrankové, posléze dokonce sedmibrankové vedení. Největší měrou se na tom podíleli Čadra se Stržínkem. I před vstupem do druhé půle měli na svém kontě hostující Východočeši šestibrankové manko, po návratu ze šaten ale bojovným výkonem ztrátu mírně zkorigovali (21:13, 21:17). Čtyřbrankový rozdíl mezi soupeři se pak udržoval až do závěrečných minut. Přes snahu Hošice, Krále a Krahulce se ale Jičínští k soupeři blíže nedostali a z utkání vyšli poraženi poměrem 26:21. Na paty tak Hranice v tabulce i nadále šlapou Lovosicím. Jičínu se nárok na medaili posunul do roviny vskutku teoretické – Hranice by už nesměly získat ani bod a Jičín by už nesměl zaváhat a získat maximum možných bodů, aby si mohli nárokovat bronzovou medaili.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 8, Stržínek 7, Galus 3/1
Nejlepší střelci Jičína: Hošic 6, Krahulec 4/1, Král 4/2
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 190

V Hranicích sledovali diváci v hale i fanoušci u televizních obrazovek napínavé utkání.

Dukla – Plzeň 13:18 (9:10)
V ruzyňské hale se bojovalo s obrovským nasazením o každý míč a každou střelu. Diváci viděli jen velmi málo branek, házenkáři Dukly dostali za záda skvělé plzeňské obrany a brankáře Motlíka jen třináct střel! Do zápasu sice vstoupili o něco lépe domácí, ve 21. minutě měli dvoubrankové vedení na své straně ale Plzeňští a i o přestávce měli na svém kontě o gól víc. O svém vítězství Západočeši rozhodli v první čtvrtině druhé půle, kterou vyhráli poměrem 6:1. Jejich náskok byl pětibrankový. Dukla ještě zabojovala a utkání zdramatizovala – Pražané se dvě minuty před koncem dotáhli na rozdíl dvou zásahů (13:15), hosté ale udrželi nervy na uzdě, třemi brankami z dílny Vinkelhofer – Tonar – Šindelář pojistili vítězství a udělali tak důležitý krok k brzkému zisku mistrovského titulu. Teď budou s napětím očekávat výsledek zítřejšího lovosického snažení.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 4, Rams 3/1, Šůstek 3
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhofer 4/1, Škvařil J. 3, Tonar 3
Sedmimetrové hody: 4/1 – 1/1, vyloučení: 4 – 7 (přímá ČK Škvařil M.), rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 210

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 6. kolo

Kopřivnice – Karviná 30:31 (13:18)
Karviná vybojovala v Kopřivnici těsné vítězství a udržuje si vedoucí pozici v dolní půli tabulky. Lépe na tom v Kopřivnici byli hosté od úvodních minut. V 5. minutě vedli 6:2, ve 12. minutě 10:6 a deset minut před přestávkou dokonce 16:7. Před odchodem do kabin se sice podařilo domácím ztrátu výrazně zkorigovat na rozdíl pouhých tří tref (13:16). Hostujícímu výběru se ale podařilo náskok znovu navýšit a ve druhém poločase si pak Karvinští stále udržovali asi šestibrankový odstup. O pět branek vedli ještě v 54. minutě. Závěr byl ale v podání domácích skvělý. Čtyřmi brankami v řadě se dotáhli na rozdíl jediné branky 30:31, když dobře mířil Bajgar s Fulnekem. Nakonec ale nedosáhli ani na bod, který by si za mohutný finiš zasloužili. Dva body putovaly do Karviné.

Nejlepší střelci Kopřivnici: Bajgar 13/5, Reček 5, Gřes Jan 4
Nejlepší střelci Karviné: Vančo 9, Paululík 6, Chudoba 4/3, Sliwka 4/1
Sedmimetrové hody: 7/5 – 5/4, vyloučení: 6 – 5, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 180