25.4.2014 otevřeno: 1420 x

Brno nestačilo v předehrávce šestého nadstavbového kola na Přerov

Smolný večer pro brněnské sportovní kluby nevylepšili ani házenkáři. Na hřišti Přerova padli poměrem 28:31, když ještě ve 45. minutě vedli o sedm branek.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 7. – 12. místo – 6. kolo

Přerov – Brno 31:28 (16:17)
V pátek večer předehrávali utkání 6. nadstavbového kola házenkáři Přerova a Brna. Podobně jako v hokejovém souboji, ani v tom házenkářském nebyli sportovci z jihomoravské metropole úspěšní. Přitom ještě na konci prvního poločasu sahali po bodech. Začátek zápasu se sice vydařil o poznání lépe Hanákům (5:1), v poslední desetiminutovce před odchodem do kabin se ale Královopolským podařil zvrat a do druhého poločasu vstupovali s jednobrankovým náskokem. Skvělá byla pak v jejich podání první patnáctiminutovka druhého poločasu, kterou vyhráli hosté poměrem 8:2 a rázem vedli 25:18. Potom ale začal fungovat útok domácích, Brno jakoby vystřílelo všechny náboje a přišla osmibranková nepřerušená šňůra Přerova, v jehož dresu dnes střelecky zářili Veřmiřovský, Frančík a Hardt. Skóre tak bylo sedm minut před koncem vyrovnaných 26:26 a Brnu se začaly body vzdalovat. Domácí své vítězství stvrdili čtyřbrankovou sadou v posledních třech minutách zápasu (27:27, 31:27) a slavili skvělé domácí vítězství, zatímco Brno odjelo z utkání, které se pro ně jevilo ve 45. minutě jako vyhrané, bez jediného bodu.

Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský L. 10/4, Frančík 8, Hardt 5
Nejlepší střelci Brna: Mičola 6, Hanták 6/1, Veřmiřovský T. 4
Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Hanák, Novotný, diváků: 65