20.4.2014 otevřeno: 1724 x

Ve vyrovnaných duelech vybojovali těsnou výhru házenkáři Hranic a Přerova

V neděli bylo dvěma zápasy dohráno 5. nadstavbové kolo TPE. Důležité dva body vybojovali dosud poslední Přerované. Bez bodů odjeli z Hranic házenkáři Lovosic.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 5. kolo

Hranice – Lovosice 29:27 (15:13)
O Velikonoční neděli se vypravili házenkáři Lovosic na výpravu za dalšími nadstavbovými body do Hranic. Ke svátečnímu obědu si ale dobrou náladu a dva body nesli domácí Cementáři. Za vítězstvím kráčeli Hraničtí od prvních minut. Během první půle pustili Lovce do vedení jen jedinkrát, a to ve 27. minutě za stavu 12:13. Do přestávky ale stihly Hranice vrátit vedení na svou stranu a do kabin si nesly dvoubrankové vedení. Náskok pak domácí udrželi až do konce a rozdíl ve skóre se pohyboval od jedené do čtyř tref (26:22). Dobrým střeleckým výkonem se prezentovaly rovnoměrně všechny střelecké opory Hranic – Šíra, Konšel, Stržínek, Čadra i Rachač. Podobně vyrovnaný byl i střelecký zápis Lovců, mezi nimiž střelecky bodovali především Hes, Landa a Motl. Ani jejich dobrý střelecký výkon ale nestačil na to, aby si Lovosice odvezly domů alespoň bod. Utkání skončilo vítězstvím Hranic poměrem 29:27.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 6, Konšel 6, Čadra 5, Rachač 4
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Landa 6, Hes 6
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 290

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 5. kolo

Přerov – Karviná 28:27 (13:11)
Vyrovnané bylo i utkání v Přerově. Na Hanou zavítala Karviná a zejména v prvním poločase ji Přerovští pěkně trápili (9:6, 12:9). I během poločasové přestávky bylo vedení na straně domácích a i ve druhé půli se Přerov držel před soupeřem. Karviná tažená Sliwkou, autorem deseti branek, jen těžko dotahovala. Až čtyři minuty před koncem zápasu se hosté přiblížili na rozdíl jediné trefy (26:25) zásluhou Mlotka, ovšem vyrovnání už nedosáhli. Hanáci uhájili nejtěsnější možné vítězství a radovali se z důležitého vítězství, které by mohlo být rozhodující v otázce, který celek bude bojovat o udržení extraligové příslušnosti.

Nejlepší střelci Přerova: Hradil 7/2, Veřmiřovský 6, Hastík 5
Nejlepší střelci Karviné: Sliwka 10/5, Chudoba 4, Vučkovič 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/5, vyloučení: 7 – 9 (ČK Užek), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 53