18.4.2014 otevřeno: 1765 x

Další dva body pro Plzeň, Jičín konečně vítězný

Po čtyřech kolech bez bodového zisku se házenkáři Jičína znovu dočkali bodové nadílky, když zvítězili nad Duklou poměrem 23:20. Dva body vezou z Frýdku - Místku naopak házenkáři Talentu.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 5. kolo

Jičín – Dukla 23:20 (13:9)

První polovinu základní části nadstavbové skupiny bojující o medaile zakončili házenkáři Jičína tradiční bitvou s pražskou Duklou. V prvních minutách byli aktivnější hosté, kteří si udržovali mírné vedení. Od sedmé minuty ale převzali iniciativu aktivní domácí podporovaní skvělým Veverkou v brance. Jičínští dostali Duklu pod velký tlak, úsek hry mezi 7. a 22. minutou vyhráli 6:1 a otočili na 8:5. Do konce první půle stihli házenkáři Ronalu ještě zvýšit na 13:9. Ve druhé půli začali Pražané z náskoku Jičínských pomalu, ale jistě ukrajovat. V osmé minutě již byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový (14:13) a zdálo se, že navrch začínají mít hráči Dukly. Domácí ale nesmírnou bojovností úplný zvrat nepřipustili, ani jednou nenechali hosty srovnat skóre. Tři minuty před koncem snížili Pražané na nejtěsnějších 21:20, závěr ale Jičínští zvládli a především díky famóznímu Veverkovi zvítězili 23:20. Tím ukončili sérii čtyř nadstavbových duelů bez bodového zisku a posunuli se na čtvrtou příčku extraligové tabulky.

Nejlepší střelci Jičína: Krahulec 5/3, Zeman 3, Rychna 3, Kvasnička 3, Drbohlav 3, Hlava 3
Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 7, Kotrč 4, Mráz 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/1, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Hráček, Novotný, diváků: 565

Frýdek – Místek – Plzeň 23:31 (12:15)

Dva body za vítězství vezou přes celou republiku z Frýdku – Místku házenkáři Plzně. Po vydařeném začátku se hosté dostali do vedení 9:4, ovšem na začátku poslední předpřestávkové desetiminutovky se dotáhli domácí na rozdíl jediné trefy 10:11. Těsně před odchodem do kabin si ale vzali hosté tažení Vinkelhöferem náskok zpět (12:15). Podobný vývoj měla ze začátku i druhá půle – hosté na začátku odskočili (14:19), ovšem dotažení z dílny Frýdku se už nekonalo. Naopak vedení hostů narostlo po pětibrankové sérii do devítibrankových rozměrů (18:27) a vysoké vedení už hosté udrželi. Nakonec slavili vítězství 31:23.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 9, Dyba 4, Kalous 3
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 8/1, Linhart 5, Šindelář 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 495, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 495