17.4.2014 otevřeno: 1219 x

Zlín v předehrávce nestačil na Kopřivnici

O pozornost se ve čtvrtek večer během předehrávky 5. kola nadstavby Triglav pojišťovna extraligy museli zlínští házenkáři dělit se svými hokejovými kolegy. A na rozdíl od nich na vítězství ani body nedosáhli. Z utkání proti Kopřivnici odešli poraženi 26:29.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 7. - 12. místo - 5. kolo

Zlín – Kopřivnice 26:29 (14:13)
V předehrávce velikonočního 5. kola TPE podlehli házenkáři Zlína celku Kopřivnice. S výjimkou první pětiminutovky se však v prvním poločase drželi právě domácí házenkáři ze Zlína ve vedení. Kopřivnice stále ztrácela na domácí výběr jednu až dvě branky. Několikrát se hostům podařilo vyrovnat, ovšem nikdy se v prvním poločase nedostali před Zlín. Podobně se utkání vyvíjelo i po většinu druhé půlky zápasu. Zvrat přišel v 55. minutě po vyrovnání z ruky Fulneka. Stejný hráč o minutu později poslal svůj tým do vedení a Kopřivnice byla na koni. Pochopili to i domácí, kteří si vyžádali oddechový čas. I tak však následující trefa padla do sítě Zlína. Skvělý střelecký výkon podal mezi Kopřivnickými Bajgar, který se trefil dvanáctkrát! Poslední hřebíček do bodové rakve Zlína pak přidalo závěrečné vyloučení Kafky v poslední minutě, kterou potrestala Kopřivnice devětadvacátým zásahem a z vyrovnaného utkání si tak odnesla plný bodový zisk.

Nejlepší střelci Zlína: Aspiridis 6/3, Plšek 6, Zbránek 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Bajgar 12/2, Reček 6, Gřes Jan 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 180