16.4.2014 otevřeno: 1188 x

V předehrávce se o body rozdělili házenkáři Zubří a Králova Pole

Vyrovnané utkání sehráli ve středu večer v Zubří domácí házenkáři s výběrem Králova Pole. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a v samotném závěru to vypadalo, že šťastnější bude ve středu tým Brna, nakonec se ale body na Valašsku dělily rovným dílem.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 7. - 12. místo - 5. kolo

Zubří – Brno 23:23 (11:12)
Výkony Zubří se v nadstavbě zlepšily. Potom, co o víkendu potrápili Valaši Karvinou, ubránili ve středu doma bod před házenkáři Brna. Královopolští střelecky tažení Hubáčkem a Hantákem měli v prvním poločase dobře nakročeno, když se po obratu ze stavu 7:5 pro domácí v 17. minutě před poločasem dostali do vedení 12:9. Ovšem tříbrankový náskok do přestávky neudrželi a do kabin si tak jihomoravští házenkáři nesli jen jednobrankovou výhodu (11:12). Začátek druhého poločasu pak pro změnu patřil Zubří, které se ve 39. minutě dostalo do vedení 17:15. Ani tento náskok však neměl dlouhého trvání, když tříbrankovou sérií otočili vývoj zápasu zase Hubáček, Koubek a Hanták. Do konce zápasu se pak skóre ještě dvakrát překlopilo ze strany na stranu a po dvou bodech už tak tak sahali hosté (22:23), vyrovnávací třiadvacátou brankou a svou pátou v zápase ale zajistil alespoň bod domácím mladíček Šlachta a utkání tak skončilo remízou 23:23.

Nejlepší střelci Zubří: Šlachta 5/2, Zahradníček 5, Václav 3
Nejlepší střelci Brna: Hanták 7/2, Hubáček 7, Mičola 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 390