13.4.2014 otevřeno: 1835 x

Plzeň potvrdila vedení i proti Hranicím, Karviná jen těsně zdolala Zubří

Poslední dva zápasy čtvrtého nadstavbového kola byly odehrány na opačných koncích České republiky v neděli dopoledne. V Plzni i Karviné slavili vítězství domácí, zatímco Západočeši si pro něj dokráčeli suverénně, Karviná měla dlouho namále.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 1. - 6. místo - 4. kolo

Plzeň – Hranice 29:22 (16:8)
Další dva body na už tak dost vysokou hromádku přisypali házenkáři Plzně. V souboji s prozatím bronzovými Hranicemi kráčeli k suverénnímu vítězství od prvních minut. Po první čtvrthodině hry vedli domácí nad soupeřem 8:1 a osmibrankové vedení si pak udržovali až do přestávky. Po vydařeném úvodu druhé půle narostlo vedení Západočechů dokonce do třináctibrankových rozměrů, v poslední desetiminutovce sice Cementáři zabrali a pětibrankovou šňůrou manko stáhli (26:18), náskok domácích byl ale natolik jednoznačný, že ani závěrečná čtyřbranková šňůra Hranic neznamenala víc, než kosmetickou korekci na konečných 29:22.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 5, Linhart 5, Škvařil J. 4, Vinkelhöfer 4/
Nejlepší střelci Hranic: Galus 6/4, Čadra 5, Rachač 4/2
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 1070

Leoš Petrovský se dnes tisícovce diváků předvedl čtyřmi trefami.

Foto Hynek Sladký

Zajímavé osobnosti mezi diváky zápasu v Plzni.

Čtyři branky dostal za záda plzeňských obránců Rachač.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 7. - 12. místo - 4. kolo

Karviná – Zubří 28:27 (15:12)
Ve čtvrtém kole se v neděli dopoledne utkali házenkáři Zubří a Karviné, dva tradiční východomoravští soupeři. Zápas byl po celých šedesát minut velmi vyrovnaný, o krok napřed byli ale častěji karvinští házenkáři, kteří byli i papírovým favoritem tohoto utkání. Nejvýraznější náskok si domácí házenkáři vypracovali minutu před koncem první půle, kdy se soupeři utrhli na vzdálenost pěti gólů (15:10). Začátek druhé půle se ale vyvedl Valachům, kteří mezi 36. a 42. minutou nasázeli do sítě Karviné šňůru pěti tref a znovu bylo vyrovnáno (18:18). Potom se oba celky přetahovaly o minimální náskok a v 59. minutě sahali po těsné výhře házenkáři Zubří (26:27), poslední minutu ale zvládli lépe domácí. Po vyrovnání z ruky Užeka přidal vítěznou trefu Vala a Karviná slavila výhru 28:27, i když za přílišnou snahu zabránit soupeři skórovat zaplatil Vučkovič červenou kartou.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 7/2, Vučkovič 5, Vala 4, Sliwka 4
Nejlepší střelci Zubří: Šlachta 7/3, Zahradníček 4, Trifunovič 3, Douda 3, Randýsek 3, Šaustáček 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 6 (přímá ČK Vučkovič) – 5 (ČK Trifunovič), rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 498