12.4.2014 otevřeno: 1682 x

Dukla vydřela vítězství nad Frýdkem, Lovosice přehrály Jičín

Čtyři ze šesti utkání čtvrtého nadstavbového kola již znají své výsledky. V Praze dlouho sahali po bodech házenkáři Frýdku, nakonec ale odjeli poražení nejtěsnějším možným rozdílem. Jednoznačně si poradil se soupeřem z Jičína výběr Lovosic. V dolní šestce slavily vítězství celky Králova Pole a Kopřivnice

Triglav pojišťovna extraliga - 1. - 6. místo - 4. kolo

Dukla – Frýdek-Místek 28:27 (10:13)
Skvělou dramatickou podívanou sledovali diváci v Praze. Frýdek si po většinu hrací doby držel na svém kontě mírný náskok. Hrálo se ve vysokém tempu. Dukla začala lépe, rychle vedla tříbrankovým rozdílem, postupně se ale kormidlu začal propracovávat Frýdek. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno na 6:6 a vedení Frýdku začalo rychle narůstat. O pět minut později vedli Frýdečtí nad domácími už pětibrankovým rozdílem (7:12) a až do konce poločasu se Dukla nedokázala vrátit do hry natolik, aby znovu vyrovnala. Dvou až tříbrankový náskok si hosté udržovali i po přestávce. Potom ale Frýdek začal chybovat, což Dukla trestala z brejků a ve 37. minutě bylo vyrovnáno na 15:15. Frýdek se ještě jednou dokázal utrhnout na čtyřbrankový rozdíl, v závěru ale jakoby jeho hráčům došly síly. Sedm minut před koncem se Dukla dotáhla na rozdíl gólu, když ji navíc podrželi brankáři Petržala a Rangl, a poslední okamžiky utkání pak přinesly pořádné drama, které skončilo lépe pro domácí. Hosté na konci pod tlakem dvoubrankového vedení Dukly neudrželi nervy na uzdě a v oslabení už nedokázali obhájit v utkání, které měli rozehrané na vítězství, ani jeden bod za remízu.

Statistiky klub zatím nedodal.

Lovosice – Jičín 28:23 (13:10)
Do Lovosic přijeli bojovat o body, které by je přiblížily stupňům vítězů, házenkáři Jičína. Domácím sice vyšel nástup do utkání, hosté jim ale až do 25. minuty usilovně šlapali na paty (5:5, 8:6). V poslední pětiminutovce první půle se pak Lovosice utrhly a do kabin si nesli Severočeši po mírné korekci Jičínských v poslední minutě tříbrankový náskok. Ve druhém poločase se pak rozstřílel Motl a i jeho přispěním zvolna narůstal náskok domácích, až byl ve 45. minutě pětibrankový (21:16). Hodně se vylučovalo. Jičín ale bojoval, jeho házenkáři tažení Drbohlavem korigovali (22:19), záhy si ale domácí vzali zpět pětibrankové vedení, které pak udrželi až do posledních vteřin a dva body za vítězství v tomto utkání si tak na konto přisypali Lovci.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7/2, Hes 4, Berka 4
Nejlepší střelci Jičína: Drbohlav 6, Skopal 4/3, Zeman 3, Kolc 3
Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/3, vyloučení: 8 (ČK Landa) – 10 (ČK Bareš) rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 523

Triglav pojišťovna extraliga - 7. - 12. místo - 4. kolo

Brno - Zlín 29:20 (16:7)
Házenkáři Zlína si utkání v Brně prohráli již v prvním poločase. Královopolští je drželi střelecky pod tlakem, za dlouhých dvaadvacet minut vstřelili Zlíňané jen tři branky a jejich ztráta tak byla již devítibranková! V závěru poločasu ji ale ještě hosté vytvořili několik střeleckých šancí a před odchodem do kabin si vylepšili skóre na poločasových 7:15. Druhý poločas byl z pohledu střeleckého výkonu téměř vyrovnaný, náskok domácích byl ale natolik suverénní, že ho Zlín, byť zlepšeným výkonem, již nemohl ohrozit. Domácí si tak po jednoznačném výkonu dokráčeli ke dvěma bodům a šlapou tak v tabulce na paty Karviné. Minimálně do neděle.

Nejlepší střelci domácí: Hubáček 5, Mičola 5
Nejlepší střelci hosté: Buček 6, Kafka 5
Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 158

Kopřivnice – Přerov 33:26 (15:13)
Raketový start do zápasu dvou týmů okupujících v letošní sezóně nejspodnější příčky tabulky předvedla Kopřivnice. Po jedenácti minutách zápasu vedli domácí 8:3, ovšem pětiminutovka mezi 14. a 19. minutou Kopřivnici nevyšla, pětibrankovou šňůrou Přerov vývoj utkání otočil (10:11) a Kořpivnice měla co dělat, aby ještě před přestávkou převrátila vývoj zápasu před domácím publikem ve svůj prospěch. Ve druhém poločase se pak domácím dařilo udržovat si pěti až sedmibrankový odstup, ovšem v závěru se Přerovu zase dařilo zápas zdramatizovat. Šest minut před koncem se dotáhli na tři branky rozdílu zásluhou Veřmiřovského, ovšem Kopřivnice si dva body už pohlídala a v poslední minutě třemi brankami zpečetila z rukou Mičoly a Mecy.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Meca O. 6, Gřes Jan 6, Reček 6, Mičola 6
Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 9/5, Hradil 4, Mužík 3, Hardt 3, Hastík 3, Frančík 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5, vyloučení: 6 – 2, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 250