30.3.2014 otevřeno: 2009 x

Hranice vydřely vítězství nad Frýdkem, ve Zlíně nakonec remíza

Jen málo chybělo Frýdku, aby si dokráčel k další těsné výhře. V dramatickém utkání, jemuž by slušel remízový výsledek, nakonec oba body udrželi házenkáři Hranic. Za stavu 26:26 nakonec skončilo utkání mezi Zlínem a Karvinou.

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 1. - 6. místo - 3. kolo

Hranice – Frýdek-Místek 25:24 (12:13)
Napínavé regionální derby se v neděli dopoledne odehrálo v Hranicích. Cementáři přivítali házenkáře Frýdku-Místku, kteří v uplynulém kole těsně zvítězili nad Jičínem. Dlouho se zdálo, že se jim podobný úspěch podaří i v Hranicích. V prvním poločase sice po většinu hrací doby vedli domácí házenkáři (6:4, 9:7), ve 25. minutě se ale podařilo vyrovnat ze sedmičky Petrovskému a do kabiny si nesli jednobrankový náskok Frýdečtí. Těm pak skvěle vyšel nástup do druhé třicetiminutovky – za dlouhých dvanáct minut povolili Hranicím jen jednu trefu a ve 43. minutě vedli přesvědčivých 19:13. Jakoby ale byli ukonejšeni výrazným náskokem, polevili hostující házenkáři v tlaku a zkušený tým Cementu toho rychle využil. Šestibranková šňůra především z dílny kanonýra Čadry znamenala obrat na 23:21 v 56. minutě a zápas spěl k nervóznímu závěru. Nervy na uzdě udrželi lépe domácí, kteří vybojovali vítězství i přesto, že se v 58. minutě podařilo znovu vyrovnat na 23:23 Dybovi. Zemánek to vzal v závěru na sebe a dvěma trefami poslal svůj tým do vedení 25:23 a poslední trefa již znamenala pouze korekci a bolestivou jednobrankovou porážku Frýdku.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 8/3, Rachač 4, Konšel 4
Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 10/3, Kichner 6, Klaban 5
Sedmimetrové hody: 8/4 – 4/3, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 220

Triglav pojišťovna extraliga - nadstavba o 7. - 12. místo - 3. kolo

Zlín – Karviná 26:26 (12:10)

Dramatické utkání, ve kterém zazářily celkem čtyři červené karty, sledovali diváci ve Zlíně. Domácí začali lépe, v 8. minutě vedli 5:2, ve 23. minutě 10:6. Krátce před koncem poločasu se pak ale Chudoba s Užekem postarali o korekci na poločasových 10:12 z pohledu Karviné, čímž položili základ k úniku, do kterého se pustili na začátku druhé půle (12:15). Potom pokračovala přetahovaná mezi oběma celky, kdy se týmy prostřídaly ve vedení (17:16, 18:19, 21:20) a zápas došel do dramatické koncovky. V poslední minutě šli do vedení domácí. Ani přes Zbrankovu snahu v posledních vteřinách však domácí těsný náskok neuhájili a nakonec doma udrželi jen jeden bod za remízu 26:26.

Nejlepší střelci Zlína: Pavič 6, Plšek 5, Poloz 5
Nejlepší střelci Karviné: Sliwka 8/2, Užek 4, Vičkovič 3, Paulilík 3, Chudoba 3/1
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 6 (přímá ČK Zbránek, přímá ČK Kafka) – 9 (ČK Vučkovič, Hanisch), rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 250