29.3.2014 otevřeno: 2015 x

Plzeň si drží bezpečný odstup, Zubří porazilo Přerov

Další čtyři nadstavbová utkání byla odehrána v sobotu v podvečer. Už už to vypadalo, že Lovosice budou mít šanci korigovat náskok Plzně, nejtěsnějším možným rozdílem ale Západočeši zvítězili v Jičíně a drží si svůj čtyřbodový náskok.

Triglav pojišťovna extraliga - skupina o 1. - 6. místo - 3. kolo

Lovosice – Dukla 26:20 (12:8)
Lovosice nevzdávají stíhací jízdu za vedoucí Plzní a proti Dukle tak vyrazily za dalšími body. Hrálo se ve svižném tempu a téměř pěti stovkám diváků se házená na severu Čech musela líbit. Navíc od 5. minuty se ve vedení stále drželi domácí Lovci. Dukla vedla pouze za stavu 0:1 ve 3. minutě, v minutě sedmnácté už tříbrankovým rozdílem vedli Lovosičtí tažení Motlem. Do 25. minuty zvedli domácí svůj náskok na pět branek (12:7), před odchodem do kabin ještě Dukla zabojovala o korekci a po trefě Kastnera si do kabin nesly Lovosice čtyřbrankové vedení. Deset minut před koncem utkání ale bylo toto vedení dvojnásobné (24:16). Střelecky se nejvýraznějším výkonem prezentovali Motl, Klimt a Berka, odpovídali Kotrč se Šůstkem. Vysoký náskok domácích Dukla v závěru korigovala na pět branek, ovšem zkušený tým Severočechů větší zdramatizování zápasu nedopustil a zapsal si dva body za vítězství poměrem 26:20.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Berka 4, Klimt 4
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 5, Šůstek 3, Rams 3/1
Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/1, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 452

Utkání mezi Duklou a Lovosicí bývá vždy velmi bojovné a ne jinak tomu bylo i v prvním vzájemném měření těchto dvou týmů v nadstavbě.

Foto Patrik Pátek

Jičín – Plzeň 21:22 (9:11)
Ve třetím kole nadstavbové části házenkářské extraligy na sebe narazil úřadující mistr z Jičína a v současné době největší aspirant na mistrovský titul probíhajícího ročníku 2013/2014, Plzeň. Prakticky celé utkání přineslo naprosto vyrovnanou bitvu, v níž se oba celky střídaly ve vedení. V první půli ale přeci jen tahali za delší konec provazu házenkáři plzeňského Talentu, kteří byli ve vedení častěji a do kabin odcházeli za pro ně příznivějšího stavu 11:9. Po změně stran ale zaveleli Jičínští i ve značně oslabené sestavě k ofenzivnímu náporu a v polovině druhé třicetiminutovky svítil na ukazateli stav 16:14. Poslední čtvrtina utkání nabídla pravou házenkářskou bitvu se šťastnějším koncem pro Západočechy. Ti vstřelili v poslední minutě rozdílovou branku na 21:22 a v posledních vteřinách tento nejtěsnější náskok uhájili. V utkání, kterému by vzhledem k celkovému průběhu slušela remíza, se tak radovali hosté a opět udělali důležitý krok ke konečnému triumfu.

Nejlepší střelci Jičína: Skopal 10/4, Hlava 5, Kvasnička 2
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 8/3, Šindelář 4, Tonar 3, Škvařil J. 3
Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/3, vyloučení: 7 – 6, rozhodčí: Pvlát, Točík, diváků: 615

Triglav pojišťovna extraliga - skupina o 7. - 12. místo - 3. kolo

Brno – Kopřivnice 32:30 (17:19)
Začátek utkání se v Brně vydařil lépe domácím házenkářům. Přibližně do 15. minuty se drželi ve vedení, ovšem pak se náskok překlopil na stranu Kopřivnických. Ani jejich vedení ale nebylo definitivní a po trefě Musila byli o krok napřed zase Královopolští. V závěru se hra začala trochu kouskovat a vedení si pak do druhého poločasu nesli hostující házenkáři. I v úvodu druhé půle se lépe vedlo Kopřivnici, ovšem domácí házenkáři se o body poprali a nakonec slavili dvoubrankové vítězství. Musil vyrovnal ve 36. minutě na 20:20 a Dostalík z brejku hned na to poslal Brno do vedení. Pěknými zákroky se pak prezentovali brankáři obou stran a ve 44. minutě bylo po trefě Jana Gřese znovu vyrovnáno (23:23). O dvě minuty později vedli hosté o dvě branky a bylo jasné, že se o body ještě svede lítý boj. Další vyrovnání měl na svědomí Hanták, další vedení opět Dostalík a následné vyloučení Fulneka pak potrestali Brňané tříbrankovým vedením. Jiří Mičola ještě v poslední minutě úspěšnou sedmičkou zápas zdramatizoval, když po jeho trefě skóre ukazovalo 31:30, ovšem vítězství domácích nakonec zpečetil Koubek.

Nejlepší střelci Brna: Dostalík 7, Hubáček 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Petřík 7, Bajgar 6
Sedmimetrové hody: 1/2 - 3/3, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 189

Zubří – Přerov 32:25 (17:18)
Valaši i potřetí v této sezóně dokázali přesvědčivě zvítězit v souboji s předposledními Hanáky z Přerova. Za vítězstvím ale kráčeli pevným krokem až ve druhém poločase. Ve vedení byl do 8. minuty celek Přerova. Potom čtyřbrankovou šňůrou otočili házenkáři Zubří vývoj zápasu (8:6). Ještě třikrát poté dokázali házenkáři Přerova nejen vyrovnat, ale těsně před přestávkou šli znovu do vedení (16:17). O to dynamičtější byl vstup Zubří do druhé půle. Úsek hry mezi 31. a 44. minutou vyhráli Valaši jednoznačně poměrem 8:1 a rázem vedli o šest gólů (25:19)! Při chuti byl hlavně Václav. Na tuto brankovou smršť už nedokázali zareagovat Hanáci výraznější korekcí a z utkání odešli poražení 25:32.

Nejlepší střelci Zubří: Václav 11, Trifunovič 6, Zahradníček 5/1
Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 8/3, Hardt 8, Frančík 6
Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 650

Házená je ovšem jen sport a k němu patří vedle zdravé rivality především sympatická přátelství.