23.3.2014 otevřeno: 2287 x

Plzeň vítězstvím nad Lovosicemi zvýšila náskok na čele tabulky

V neděli dopoledne vybojovali důležité vítězství házenkáři Plzně v divácky atraktivním televizním utkání proti Lovosicím. Dva body sebrali soupeři i házenkáři Zlína, kteří tak upevnili své místo na čtvrté příčce skupiny o 7. až 12. místo. Druhý poločas závěrečného utkání tohoto kola pak lépe zvládl Frýdek, který porazil Jičín poměrem 24:23.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 1. – 6. místo – 2. kolo

Plzeň – Lovosice 30:28 (19:13)
Utkání v Plzni bylo vyrovnané jen v prvních pěti minutách a do stavu 2:2. Střelecky vynikal Milan Škvařil, jehož tým záhy vedl po čtyřbrankové šňůře 6:2 a deset minut před přestávkou 14:7. Do šaten si nesli Západočeši šestibrankové vedení. První půle tak byla jasně v režii Plzně, do druhé půle ukonejšení výrazným šestibrankovým náskokem pustili Západočeši Lovosice, které pak domácí hráče výrazně přehrávaly. Ve 40. minutě už ztráceli hosté jen dvě branky (22:20) a vzápětí utkání dospělo do dramatické koncovky, kdy se skóre tahalo o jednu, dvě branky. Už už to vypadalo, že Lovci podporovaní hlasitým fanklubem dosáhnou v tomto utkání alespoň na bod, Talent ale podržel i přes zranění skvěle chytající Motlík. Dobrý výkon podávali na druhé straně i Adamík se Šálkem, ovšem Plzeň si vítězství pohlídala. Finiš Severočechů přišel pozdě, o vítězství rozhodl první poločas a Plzeň po vítězství 30:28 odskočila svému lovosickému pronásledovateli na čele tabulky na vzdálenost čtyř bodů.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 10/2, Linhart 7, Škvařil J. 4
Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 8, Motl 6/3, Hes 5, Berka 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 5 – 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 960

Vypjaté utkání mezi Plzní a Lovosicemi...

...měli zkušení rozhodčí Horáček a Novotný pevně v rukou.

Foto Patrik Pátek

Frýdek – Místek – Jičín 24:23 (11:13)
Napínavý byl i souboj ve Frýdku-Místku. Domácí házenkáři ukázali, že zvládají druhé poločasy. Ten první prohráli dvoubrankovým rozdílem. Jičínští byli ve vedení od 6. minuty, Frýdek se dostal v prvním poločase před soupeře jen ve 26. minutě (10:9), do kabin ale šly týmy za stavu 11:13. O to lepší byl v podání Frýdku nástup do druhého poločasu. Úsek hry mezi 32. a 39. minutou vyhráli 6:1 a ujali se tak vedení 17:15. Jičín se i nadále držel v těsném závěsu a zápas dospěl k nervóznímu závěru. V 56. minutě to bylo 24:22, ve zbylých čtyřech minutách ale viděli diváci už jen jedinou branku. Ta padla do sítě Frýdku, ovšem vzhledem k tomu, že už k sobě nenašla druhou do páru, odjel Jičín z Frýdku bez bodu poražen nejtěsnějším možným rozdílem.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 8, Hečko 5, Petrovský 4
Nejlepší střelci Jičína: Skopal 6/2, Lepieš 4, Čurda 3, Rychna 3
Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2, vyloučení: 5 – 3 (přímá ČK Drbohlav), rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 512

Dyba byl s osmi trefami nejlepším střelcem Frýdku.

Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 7. – 12. místo – 2. kolo

Přerov – Zlín 23:28 (11:18)
Hostující házenkáři diktovali v Přerově tempo utkání od prvních minut (3:5). Rozhodující náskok si vytvořili mezi 22. a 29. minutou, kdy pětibrankovou šňůrou odskočili soupeři na rozdíl sedmi gólů. Ve druhém poločase se domácím vedlo o něco lépe a závěrečné dvě minuty doslova ovládli (4:0), ovšem v celkovém součtu byli o celých pět branek lepší házenkáři Zlína, v jejichž dresu střelecky vynikali Poloz, Aspiridis, Žůrek i Plšek. Na předposlední Přerov si tak vytvořili už šestibodový náskok a poslední Kopřivnice na Zlín ztrácí už propastných deset bodů.

Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 6/5, Hardt 5, Kopal 3, Buček 3, Mužík 3
Nejlepší střelci Zlína: Aspiridis 6, Poloz 5, Plšek 4, Žůrek 4
Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Opava, Válek diváků: 159

Souboj mezi Plzní a Lovosicemi byl atraktivní nejen pro diváky.