22.3.2014 otevřeno: 1891 x

Dukla nestačila v dramatickém závěru na Hranice, Zubří vybojovalo vítězství v Kopřivnici

Nadstavba už má za sebou po sobotním večeru polovinu druhého kola. V napínavých soubojích se nakonec z vítězství radovali házenkáři Karviné, Zubří a Hranic.

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 1. – 6. místo – 2. kolo

Dukla – Hranice 21:22 (11:12)
Horní skupina nadstavby je velmi vyrovnaná. Potvrzuje to i skutečnost, že v sobotním podvečerním zápase podlehli házenkáři Dukly Hranicím nejtěsnějším možným rozdílem. Cementáři diktovali tempo zápasu přibližně od 10. minuty, ve 21. minutě vedli o tři branky, ovšem těsně před odchodem do kabin se Pražanům podařilo vyrovnat (11:12). Do výraznějšího vedení se Hranice po intermezzu Dukly dostaly znovu ve 47. minutě, ovšem potom se skóre opět tahalo o jednu, dvě branky. V 59. minutě odskočily Hranice na 22:20 a v poslední minutě už se Dukle podařilo dostat do cítě Cementu jen jedinou střelu. Na vlastním hřišti tak Dukla ztratila alespoň jeden cenný nadstavbový bod.

Nejlepší střelci Dukly: Jeníček 6, Šůstek 5, Kotrč 3
Nejlepší střelci Hranic: Konšel 5, Stržínek 5, Kobliha 4
Sedmimetrové hody: 5/1 – 0/0, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 190

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 7. – 12. místo – 2. kolo

Kopřivnice – Zubří 28:31 (14:14)
Druhé nadstavbové vítězství si na konto připsali házenkáři Zubří. První poločas byl v Kopřivnici absolutně vyrovnaný. Oba celky se prostřídaly v držení minimálního vedení (7:5, 8:9, 13:11). Vyrovnávací branku těsně před odchodem do šaten museli nakonec trefovat Zubřané konkrétně z ruky nejlepšího střelce Trifunoviče. Ve druhém poločase se vývoj zápasu otočil a ve vedení byli častěji Valaši. Až do 50. minuty se ale Kopřivnice držela v dostřelu jedné, dvou branek. Pět minut před koncem zápasu Zubří odskočilo na rozdíl tří tref (25:28). Kopřivnice tuto ztrátu ještě dokázala smazat zásluhou Hojníka, ovšem na další tři branky Zubří zareagovali domácí jen jedinou trefou a nakonec podlehli Zubří poměrem 28:31.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Meca 5, Hojník 5/3, Střelec 5
Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 9, Šlachta 5/5, Václav 4, Mičkal 4
Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/5, vyloučení: 1 – 5, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 200

Karviná – Brno 28:26 (13:16)
Stejně jako utkání v Kopřivnici i v nedaleké Karviné se odehrál napínavý souboj. Ačkoliv v úseku hry mezi 20. a 27. minutou to pro Karvinou na chvíli vypadalo na ručník, když Brno sedmibrankovou šňůrou odskočilo karvinskému soupeři na 14:10 a do přestávky už házenkáři Baníku dokázali stav jen mírně zkorigovat. Ovšem hned na začátku druhého poločasu bylo všechno jinak, když pětibrankovou šňůrou otočili skóre ve svůj prospěch naopak domácí (20:19). Až do konce utkání se pak už drželi v mírném náskoku, několikrát se Brnu podařilo vyrovnat, závěr ale patřil Karviné, pro kterou dva body za vítězství v tomto vyrovnaném duelu zajistili dvěma trefami Hanisch a Vučković.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 8/1, Vančo 4, Mlotek 3, Sliwka 3, Hanisch 3
Nejlepší střelci Brna: Mičola 7, Hanták 7, Pernička 6
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 216