15.3.2014 otevřeno: 2370 x

V nadstavbě vítězní Lovci i házenkáři Cementu, Přerov zaskočil Brňany

Mnoho zajímavého přineslo první nadstavbové kolo. Nikdo si nemůže být jistý, každý může překvapit. Seznamte se s výsledky prvního kola bojů o medaile i o sestup.

Triglav pojišťovna extraliga – o 1. – 6. místo – 1. kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 23:21 (12:13)
Frýdek to měl při vykročení do nadstavby opravdu těžké – do Lovosic přijelo pouze osm hráčů do pole a dva brankáři. Přesto Frýdek nakonec podlehl Lovosicím jen dvoubrankovým rozdílem. Hostující házenkáři měli výrazně lepší vstup do utkání. V 8. minutě se sice rozkoukali na vlastní palubovce i Lovci a rychle vyrovnali (4:4), pak se však Frýdečtí i kvůli četným vyloučením domácích házenkářů drželi ve vedení o branku či dvě a jednobrankový náskok měli na svém kontě i o přestávce. Pyško dělal Lovcům problémy i ve druhém poločase a Frýdek si i nadále udržoval vedení. Vyrovnání se podařilo Landovi ve 37. minutě a o dvě minuty později poslal poprvé v utkání do vedení domácí Motl. Lovosicím se podařilo odskočit na rozdíl tří branek, Frýdku, který neměl velkou možnost střídat, začaly docházet síly. V 53. minutě Frýdek zkusil dokonce hru bez brankáře, ztrácel tři branky na bodový zisk, Lovosice ale už držely otěže utkání v rukou a pohlídaly si alespoň dvoubrankové vítězství.

Nejlepší střelci Lovosic: Klimt 6, Landa 3, Hes 3, Motl 3/1
Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6, Strack 4, Mynář 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 8 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 500

Napětí na lavičce Lovců během zápasu s Frýdkem.

Foto Patrik Pátek

Jičín – Hranice 18:24 (9:10)
V nadstavbovém kole přivítali házenkáři Jičína celek Hranic. V první půli byl k vidění vyrovnaný boj, v němž se oba celky střídaly ve vedení. Defenzívy obou týmů pracovaly spolehlivě, branek tak bylo pomálu. V závěru poločasu hosté využili zakolísání Jičínských a do kabin se šlo za stavu 9:10. Domácí nezachytili úvod druhého dějství a Cementáři odskočili na rozdíl čtyř branek (10:14). Poté se sice házenkáři Jičína nadechli k náporu, ovšem několikrát si vylámali zuby na nestárnoucím Kučerkovi v hostující brance a Hraničtí jejich zaváhání trestali (12:17). Uspokojivé vedení si hosté i díky nepřesné hře domácích hlídali a nakonec si z Jičína po výhře 18:24 zaslouženě odvezli dva body.

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 4, Hlava 4, Skopal 3
Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 6, Čadra 4, Galus 4/2, Šíra 4
Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 640

Triglav pojišťovna extraliga – o 7. – 12. místo – 1. kolo

Brno – Přerov 28:29 (12:16)
Brno skončilo spolu s Karvinou těsně před branami postupu do bojů o medaile. V prvním kole nadstavby se tak poměřili Královopolští s předposledním Přerovem. Právě Hanáci se hned na začátku nadstavby chopili šance a rozhodně nehodlají zůstat tím, komu v ruce zbude sestupový Černý Petr. Ve vedení byli házenkáři Přerova hned od první trefy ve 2. minutě a Brno po celé utkání muselo dotahovat až šestibrankovou ztrátu, během poločasové přestávky zaostávali Jihomoravané za soupeřem o čtyři branky. I ve druhé půli si Přerov udržoval na Brňany bezpečný náskok, jeho hráči trestali chyby domácí obrany. V 53. minutě ale bylo vše jinak, ze sedmimetrového hodu vyrovnal Kubis na 26:26 a závěr tak sliboval drama. V napínavých posledních minutách ale udrželi nervy na uzdě lépe Přerované, kteří v poslední minutě s vypětím všech sil ubránili nejtěsnější možné vítězství.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 8, Hanták 6
Nejlepší střelci Přerova: Hardt 10, Veřmiřovský 7
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350

Zubří – Zlín 24:20 (10:10)
Málo gólů viděli i diváci v Zubří. Valašské derby se těšilo mohutné divácké podpoře a domácí se chtěli věrným fanouškům odvděčit za podporu v ne příliš povedené základní části alespoň dobrými výkony v nadstavbě. Ani oni se nechtějí bát o svou extraligovou příslušnost. První minuty zvládl lépe nováček ze Zlína (3:6), pak ale domácí tažení Trifunovičem a Mičkalem zaveleli k obratu a ve 21. minutě skóre ukazovalo stav 8:6. Zlín ale nesložil zbraně a na přestávkových 10:10 museli vyrovnávat zase domácí. O krok pozadu byli Zubřané i na začátku druhého poločasu, definitivního obratu ale dosáhli domácí ve 41. minutě a pak už si udržovali alespoň minimální vedení. Do poslední pětiminutovky vstupovali s tříbrankovým náskokem a v závěru už povolili Zlínu jen jedinou trefu. Nakonec tak slavili důležité domácí vítězství 24:20.

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 8, Mičkal 4, Kapárek 3, Václav 3, Šlachta 3/3
Nejlepší střelci Zlína: Kafka 6, Aspiridis 4, Plšek 4
Sedmimetrové hody: 5/3 – 0/0, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 700