5.3.2014 otevřeno: 1485 x

První finálové utkání pro Duklu

V prvním zápase finálového dvojutkání vybojovali vítězství házenkáři Dukly, kteří si do víkendového měření vezou z Jičína jednobrankový náskok.

Český pohár mužů – finále

Jičín – Dukla 25:26 (12:13)
Zápas byl po celých šedesát minut velmi vyrovnaný. Už v prvním poločase se oba týmy prostřídaly ve vedení a nejvýraznější náskok - tříbrankový - měli na své straně Jičínští ve 26. minutě (11:8). Závěr prvního i druhého poločasu ale zvládli lépe házenkáři z Prahy, kteří si vždy odnášeli do kabin alespoň minimální náskok. Na začátku druhého poločasu to už už vypadalo na dukelský únik (12:17), házenkáři od Řáholce ale manko rychle smazali a bylo to zase o gól. Ještě jednou se podařilo Pražanům odskočit v 55. minutě (21:24), minutu před koncem ale Hlava vyrovnal a skoro to vypadalo, že utkání skončí remízou. Vítěznou trefu ale dokázal proměnit Polášek a svému týmu tak zařídil jednobrankový náskok do odvetného zápasu.

Nejlepší střelci Jičína: Čurda 6, Hlava 4, Kvasnička 4
Nejlepší střelci Dukly: Polášek 6, Rams 5/3, Šůstek 5
sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 570