23.2.2014 otevřeno: 2654 x

Lovci nestačili na Karvinou, Dukla padla v Hranicích

Předposlední kolo extraligové základní části je za námi. Už jen malou možnost pohnout svým umístěním v tabulce mají extraligové celky před koncem základní části a každé zaváhání se ve 21. kole těžce trestalo. Kdo se chopil příležitosti a kdo zůstane před branami „horní šestky“?

Triglav pojišťovna extraliga - 21. kolo

Zubří – Kopřivnice 27:26 (14:15)
Zubří už dlouho ví, že letos bylo odsouzeno vinou řady špatných výsledků k bojům o záchranu. V minulém kole trochu zvedli Valaši fanouškům náladu povinným vítězstvím proti předposlednímu Přerovu, ovšem v neděli dopoledne při souboji proti Kopřivnici jejich výkon nikterak přesvědčivý nebyl. Po celou první půli měli navrch házenkáři Kopřivnice, kteří po dvaceti minutách hry vedli vysoko 13:9 a z branky vyhnali Orsága, kterého vystřídal mladíček Janků. Ten podržel své spoluhráče několika pěknými zákroky a Zubří se dotáhlo na Kopřivnici na rozdíl jediné branky, která dělila soupeře i o přestávce. Na začátku druhého poločasu se skóre otočilo a ve 38. minutě Václav zvyšoval na 18:15 pro domácí, ovšem Kopřivnice nevzdávala dobře rozehraný zápas a ve 44. minutě bylo opět vyrovnáno (20:20). Vyrovnané skóre se pak tahalo do 50. minuty, kdy šňůrou pěti branek Zubří soupeři odskočilo na 26:22. Kopřivnice ale ještě zabojovala a dotáhla se na 25:26. Vítěznou sedmadvacátou branku Zubří nakonec vsítil Mičkal a poslední branka Kopřivnice už znamenala jen kosmetickou úpravu.

Nejlepší střelci Zubří: Václav 8, Bechný 5, Mičkal 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Střelec 7, Reček 4, Meca O. 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 0/0, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 60

Přerov – Jičín 25:33 (15:15)
Ani Jičín neměl před utkáním v Přerově jistotu účasti v horní šestce, jeho házenkáři tak rozhodně měli o co bojovat. Jejich výkon na palubovce předposledního celku, který toto své utkání musel přesunout do haly v Litovli, tomu ale příliš neodpovídal a ve druhé čtvrtině zápasu byli Východočeši stále o krok za Přerovem. Poločasové vyrovnání zajistil Jičínu Čurda a do druhého poločasu se tak vstupovalo za stavu 15:15. Ve druhé půli se Jičínu vedlo lépe a ve 40. minutě Bareš s Kolcem poslali Jičínské do vedení 21:17, ve 45. minutě to bylo dokonce o sedm (18:25). Přerov ještě bojoval o stažení manka a zdramatizování utkání, Jičín ale nehodlal dovolit Hanákům návrat do souboje o body a v poklidu dovedl utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci Přerova: Hradil 8/4, Frančík 5, Veřmiřovský 5/1
Nejlepší střelci Jičína: Král 7/4, Čurda 8, Kolc 6
Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 252

Hranice – Dukla 27:19 (12:8)
Bezprostřední souboj o horní šestku se pak odehrával v Hranicích. S tlakem spojeným s důležitostí zápasu se lépe poprali v prvním poločase Hraničtí. Dukla často chybovala, dobrými zákroky se prezentoval Kučerka a tak si od 14. minuty a stavu 6:6 začali Cementáři budovat náskok, který byl už ve 22. minutě po úspěšné sedmičce Stržínka čtyřbrankový (10:6). Čtyři branky dělily soupeře i o přestávce. Ve druhém poločase si domácí házenkáři udržovali od soupeře bezpečný odstup a nedovolili Pražanům utkání zdramatizovat. Ve 45. minutě to bylo už o sedm (20:13). Mírná korekce se povedla Dukle v 51. minutě na 18:22, poslední desetiminutovku ale zase ovládly Hranice, které svému soupeři utekly na rozdíl osmi gólů a svým vítězstvím zbrzdily tak rozjetý dukelský vlak.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7/2, Galus 61/, Rachač 5
Nejlepší střelci Dukly: Rams 5/3, Šůstek 4, Mráz 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 320

Zlín - Brno 21:23 (11:9)
Dobře rozehrané utkání nakonec ztratili i házenkáři Zlína. Těm se vydařil vstup do zápasu, ve čtvrtině utkání vedli 6:4 a lavička Králova Pole brala time, aby vymyslela recept na zlínské házenkáře. Ve 22. minutě se Brňanům podařilo vyrovnat, oddechový čas brali zase Zlínští a po krátké pasáži, v níž se oba celky přetahovaly o vedení, si pak krátce před přestávkou vytvořili domácí dvoubrankový poločasový náskok. Na začátku druhého poločasu se domácí soupeři utrhli a ve 35. minutě Poloz zvyšoval na 14:11, přičemž si domácí udržovali čtyřbrankový odstup do 40. minuty. Ve 43. minutě ale Veřmiřovský potrestal chybu Zlína únikem, který znamenal korekci už na 16:17 a Kubis vzápětí vyrovnal na 17:17. Následně se Brno ujalo dvoubrankového vedení a toto pak i přes několik chyb a nepřesností na obou stranách udrželi jeho házenkáři až do konce utkání a připravili tak Zlín o bodový zisk z dobře rozjetého zápasu.

Nejlepší střelci Zlína: Aspirid 6/2, Poloz 4, Plšek 4
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7, Hanták 5, Dostalík 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 450

Plzeň – Frýdek-Místek 31:21 (15:12)
Plzeň je zpět a na vlastní kůži to pocítili rozjetí házenkáři Frýdku. Ti po vyřazení v semifinále Českého poháru inkasovali vysokou porážku v Plzni. O poločase dělily týmy jen tři branky, i když v 18. minutě to bylo už o šest (10:4). Ve druhém poločase pak Plzeň nepustila Frýdek skoro ke slovu. Lépe řečeno, povolila mu devět branek, zatímco do frýdecké sítě jich plzeňští kanonýři nasázeli šestnáct střel a v součtu se střeleckým výkonem z prvního poločasu to dohromady dalo desetibrankovou výhru. Hned deseti brankami se na ní podílel Milan Škvařil, střelecky mu sekundovali bratr Jakub, Tonar a Linhart. Vítězstvím si Plzeň pojistila první příčku před Lovosicemi, které zaváhaly v souboji s Karvinou.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 10/1, Tonar 5, Linhart 5
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 6/2, Dyba 4, Meca 3
Sedmimetrové hody: 2 - 1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 930

Trenér Šetlík zvládl dostat své svěřence opět do vítězné formy.

Foto Hynek Sladký

Lovosice – Karviná 24:30 (12:13)
Po Plzni, které se nevydařila poslední dvě kola, si slabou chvilku vybrali i házenkáři Lovosic. Karvinští naopak navázali na skvělé vítězství proti Plzni v minulém zápase a v neděli dopoledne si došlápli na Lovce. První třicetiminutovka zápasu byla vyrovnaná, hosté se sice hned v úvodu chopili vedení, zkušení domácí házenkáři ale dokázali rychle reagovat a po většinu první půle se drželi o branku před soupeřem. Poločasový náskok zařídil Karvinským Mlotek, a tak měli při vstupu do druhé půle házenkáři Baníku na kontě o gól víc než soupeři. Stejný hráč pak poslal Karvinou hned ve 32. minutě do tříbrankového vedení a toto manko Severočeši už nesmazali. Do poslední desetiminutovky utkání vstupovali Lovci s pětibrankovou ztrátou a Lovosice nedokázaly manko ani kosmeticky upravit. Před domácím publikem inkasovali od Karviné porážku 24:30.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 5, Klimt 5, Motl 5/3
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 6/2, Mlotek 5, Sliwka 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 4 – 5 (ČK Hanisch), rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 750

Momentka z utkání mezi Plzní a Frýdkem-Místkem.