19.2.2014 otevřeno: 1431 x

S Jičínem se ve finále Českého poháru utká Dukla

Dramatický a napínavý byl souboj o druhé finálové místo, který se odehrál ve středu večer na pražské Ruzyni. Z postupu do závěrečného kola Českého poháru mužů se nakonec radovali házenkáři Dukly a Frýdek odjel domů těsně poražen.

Český pohár mužů - finále

Dukla – Frýdek-Místek 27:26 (13:9)

O druhé finálové místo se poprali házenkáři Dukly a Frýdku a nejtěsnějším možným vítězstvím ho nakonec vybojovali domácí pražští házenkáři. Úvodní patnáctiminutovka byla vyrovnaná, potom se Frýdek osm minut střelecky neprosadil, zatímco Dukla do sítě Frýdeckých nasypala šňůru pěti střel (10:5) a do kabin šla po mírné korekci ze strany Frýdku s vedením 13:9. Druhý poločas byl ale o poznání vyrovnanější. Hečko, Dyba a Petrovský silně vzdorovali triu Mráz, Kotrč a Šustek a drželi se domácím ve dvoubrankovém dostřelu. Pět minut před koncem to bylo o gól a hrstka diváků sledovala závěrečné drama. Vyrovnávací gól na 26:26 vstřelil Dyba v poslední minutě, ovšem krátce před závěrečným hvizdem zařídil domácím postup svou trefou Mráz a ve finále Českého poháru mužů se tak poměří s Jičínem Dukla.

Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 7, Mráz 6/2, Kotrč 6

Nejlepší střelci Frýdku: Hečko 7, Dyba 7, Petrovský 4/2, Kichner 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 3 – 8, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 52

Pro srovnání: Dukelská a frýdeckomístecká střelecká momentka.

Brankář Petržala v akci proti frýdeckým kanonýrům.