18.2.2014 otevřeno: 1393 x

První finalista Českého poháru je z Jičína

Karviná i přes výborné výsledky v posledních kolech extraligy nedokázala překonat mistrovský Jičín a vypadla v semifinále Českého poháru. Jičínští teď netrpělivě vyhlížejí svého finálového soupeře.

Český pohár mužů - semifinále

HBC Ronal Jičín - HCB OKD Karviná 25:23 (12:11)

První ze semifinálových duelů tohoto ročníku Českého poháru mužů byl odehrán v Jičíně. Los sem poslal celek Baníku Karviná, který v uplynulých utkáních extraligy prokázal, že se hodlá poprat o své místo mezi českou špičku a toto odhodlání přijel ukázat i do Jičína. Tady ovšem narazil na loňského finalistu a úřadujícího mistra a o postup do závěrečného utkání poháru se svedl litý boj. Domácí nastoupili oslabeni o nemocného Zemana, ovšem s odhodláním zopakovat loňskou finálovou účast. Od prvních minut byl souboj velmi vyrovnaný a diváci v netradičním úterním čase sledovali dramatickou podívanou. Ani jeden z týmů si v první půli nedokázal vytvořit více než dvougólový náskok a do šaten se nakonec odcházelo za nejtěsnějšího vedení Jičínských 12:11. Po změně stran převzali otěže zápasu do svých rukou házenkáři Baníku a otočili na 15:18. Házenkáři Jičína ale zabojovali, zodpovědnost vzal na sebe především mladičký Čurda a díky jeho brankám se domácí znovu dostali do vedení (21:20). Sveřepě mu ale odpovídal Chudoba doprovázený Vančem a Sliwkou. V závěru dokázali karvinští házenkáři využít technických chyb domácích a srovnali na 23:23. Dvě minuty před koncem ale rozjásal jičínské publikum Král a definitivní tečku za postupem do finále napsal nejlepší střelec utkání, Čurda, jenž stanovil skóre na konečných 25:23. Házenkáři Jičína tedy stejně jako v loňské sezóně postoupili do finále Českého poháru, přičemž jejich soupeřem bude vítěz středečního utkání mezi Duklou Praha a SKP Frýdek-Místek.

Nejlepší střelci Jičína: Čurda 8, Hlava 4, Král 4
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 6/3, Vančo 5, Sliwka 4
Sedmimetrové hody: 0 – 4/3, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 320