16.2.2014 otevřeno: 1463 x

Plzeň padla v Karviné, na čele ji dotáhly Lovosice

Druhý zápas v řadě se nevydařil dosud suverénním házenkářům Plzně, po Dukle si neporadili ani s házenkáři Karviné a domů jeli bez bodů. V čele tabulky se tak na Západočechy dotáhly Lovosice.

Triglav pojišťovna extraliga - 20. kolo

Karviná – Plzeň 26:22 (10:11)
Házenkáři Plzně si v posledních týdnech vybírají „slabou chvilku“ a po vítězné šňůře se dočkali už druhé porážky. V prvním poločase sledovali diváci v Karviné napínavé utkání, ještě na tom ale byli o něco lépe házenkáři Plzně. Karvinští však zvládli pravidelně odpovídat, soupeře si drželi v dostřelu a i do šatny šli jen s jednobrankovou ztrátou. Druhý poločas už ale vycházel lépe Karviné. Hned na začátku druhého poločasu viděl červenou kartu Šindelář a od 40. minuty začínali domácí navyšovat vedení. Hosté se sice ještě nějakou dobu drželi ve dvoubrankovém dostřelu, dvě minuty před koncem to bylo o tři a Karviná už se nikam netlačila. Plzeňští ještě usilovali o obrat, dočkali se ale přesně opačného. Sedmička Karviné a ještě jedna trefa domácích pak znamenaly zpečetění výsledku na stavu 26:22.

Nejlepší střelci Karviné:Chudoba 5/4, Sliwka 5, Užek 4
Nejlepší střelci Plzně: Petrovský L. 5, Tonar 5/2, Linhart 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 612

Zkušený trenér Hudeček dovedl své svěřence k dalšímu a velmi důležitému vítězství.