15.2.2014 otevřeno: 2224 x

Dukla remizovala s Lovosicemi, Frýdek naložil Zlínu

Souboj o účast v lepší šestce vrcholí. Do konce základní části zbývají už jen dvě kola. Jak vypadala utkání kola dvacátého?

Triglav pojišťovna extraliga – 20. kolo

Dukla – Lovosice 26:26 (11:12)
Od tohoto zápasu většina házenkářské veřejnosti očekávala napínavé utkání a kvalitní házenou a obého se diváci dočkali. Na konci utkání se ale body dělily rovným dílem, což odpovídalo dění na hřišti. Úvod zápasu ovládla Dukla. V zápase jí šlo „o víc“ než Lovosicím a od prvních minut to pražští házenkáři dávali najevo. Ve 12. minutě vedli 6:2, ve 20. minutě to bylo dokonce o pět (10:5). Lovosice jsou ale kvalitní tým, který nepřijel do Prahy dělat Dukle stafáž. Pěti brankami v řadě Chroustovský, Hes, Motl a Berka dosáhli vyrovnání na 10:10 a na cestu do kabin pak jednobrankové vedení přibalil Severočechům opět zkušený Berka. Oproti těmto dramatickým zvratům v první půli byla druhá třicetiminutovka zcela vyrovnaná, žádný z týmů si soupeře nepustil z dostřelu jedné, dvou branek. Po vítězství a dvou bodech sahali v závěru Lovosičtí, v 57. minutě vedli 26:24 po trefě Landy. Toho už ale v dresu Lovců nedokázal nikdo napodobit, hostující házenkáři se už neprosadili, zatímco do jejich sítě Dukla protlačila ještě dvě střely Kastnera a Šůstka. Vyrovnanému utkání remízový výsledek sluší, ovšem vzhledem k vyrovnanosti tabulky aktéry tohoto zápasu rozhodně netěší.

Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 7, Kotrč 5, Sviták 4
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 5, Berka 4, Jonáš 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 240

Souboj Rams vs. Adamík.

Foto Patrik Pátek

Kopřivnice – Brno 29:24 (12:10)
Výsledek utkání v Kopřivnici nakonec vůbec neodpovídal papírovým předpokladům a očekáváním. Druhé vítězství v této sezóně vybojovali Kopřivničtí v zápase proti sedmému Brnu. Domácím se vydařil vstup do zápasu, po dvaceti minutách hry vedli 10:4 a i přes mohutnou korekci skóre v podobě pětibrankové šňůry ze strany Brna udrželi náskok až do přestávky. Dvou až čtyřbrankový odstup si tým Frýdku tažený Ondřejem Mecou, Jiřím Gřesem, Jiřím Mičolou a Hojníkem udržoval i ve druhé půli. Osm minut před koncem zápasu to sice zásluhou Tomáše Mičoly v královopolském dresu bylo jen o gól (21:20), potom ale přišla opět série střel Kopřivnických, kterým se tak podařilo znovu soupeři odskočit (26:21) a bezpečný odstup už uhlídali domácí až do konce. Zápas tak skončil za stavu 29:24 pro Kopřivnici, která tak začala stahovat bodovou ztrátu na předposlední Přerov.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 7/1, Gřes J. 5, Meca O. 5
Nejlepší střelci Brna: Kubis 5/1, Dostalík 5, Hajčman 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 230

Vojtěch Hečko při jednom ze svých střeleckých pokusů.

Foto Zdeněk Šrubař

Zubří – Přerov 35:26 (14:13)
Po šesti zápasech Zubří konečně opět dosáhlo na body. Vítězství nad Přerovem bylo pro Zubří téměř povinností a Valaši před domácím publikem dokázali očekávání naplnit. Ačkoliv první poločas pro ně nebyl zcela přesvědčivý zvláště ve svém závěru, kdy Přerov dokázal otočit skóre ze stavu 11:9 na 11:13, na čemž měli zásluhu především Veřmiřovský s Hradilem a Frančíkem. Druhý poločas se vyvíjel pro domácí jasněji. Už ve 38. minutě měli na své straně šestibrankový náskok 20:14, ve 47. minutě už soupeře dělilo osm tref (25:17) a pět minut před koncem to bylo o jedenáct (31:20). Do konce utkání se podařila Hanákům jen mírná korekce a zápas skončil jasným devítibrankovým vítězstvím Zubří.

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 9/4, Přikryl 6, Šustáček 4
Nejlepší střelci Přerova: Hardt 8, Veřmiřovský 8/2, Frančík 3
Sedmimetrové hody: 7/5 – 4/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 450

Frýdek-Místek – Zlín 29:20 (16:12)
Frýdek-Místek je k nezastavení, po řadě favoritů to pocítili i házenkáři Zlína, kteří odešli ze vzájemného měření poražení devítibrankovým rozdílem. Domácí hráči si je pustili nejblíže k tělu ve 22. minutě, kdy Zlín upravil skóre ze stavu 11:6 na 11:10, přičemž tuto korekci vystřílel Zlínu Kafka. Už o přestávce byl rozdíl ve skóre čtyřbrankový, po devíti minutách hry ve druhém poločase to bylo o osm (22:14). Aspirids s Kafkou se sice pokusili o korigování manka (24:18), pět minut před přestávkou to bylo ale zase už o devět (27:18). Petrovský střelecky opět zářil, podporovali ho Kichner s Dybou. Vítězství Frýdku bylo zcela jednoznačné a Frýdek se tak zdá být jedním z nejžhavějších adeptů na účast v horní šestce.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 11/1, Kichner 6/1, Dyba 6
Nejlepší střelci Zlína: Aspiridis 7/6, Kafka 7, Poloz 2, Pavic 2
Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/6, vyloučení: 3 – 8 (ČK Kočí), rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 463

Fanklub lovosických házenkářů podpořil své házenkáře i na Dukle.

Jičín – Hranice 24:22 (12:9)
Tým Hranic přivítali házenkáři Jičína v přímém souboji o šance o boje v horní šestce. V repríze duelu dvou nejúspěšnějších celků loňské sezóny byl k vidění v první čtvrtině vyrovnaný boj. Za stavu 4:4 zavelel k náporu domácí gólman Veverka, jenž své spoluhráče několika skvělými zákroky podržel a ti se mu odvděčili čtyřbrankovou šňůrou (8:4). V závěru první půle ale domácí vyšli střelecky naprázdno a Cementáři snížili z 12:7 na 12:9. Po změně stran pokračovali Jičínští v nátlakové hře, střelecky vynikali Král a Hlava, jejichž přesné zásahy přinesly domácím barvám nadějné vedení 19:12. Hosté ale nesložili zbraně, trpělivě ukrajovali z domácího náskoku, na víc než na tři branky se ale nepřiblížili. V úplném závěru ještě Hraničtí zariskovali, osobní obrana po celém hřišti jim však přinesla pouze korekci na konečných 24:22.

Nejlepší střelci Jičína: Král 7/2, Hlava 6, Krahulec 4
Nejlepší střelci Hranic: Galus 6/2, Stržínek 4, Konšel 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 445