9.2.2014 otevřeno: 2288 x

Vedoucí Plzeň zaváhala, porazila ji Dukla

Sportovní fanoušci, kteří si od televizních olympijských přenosů našli cestu do sportovních hal na házenou, určitě nelitovali. I když trochu zklamáno asi odcházelo z nové plzeňské haly čtrnáct stovek diváků, kteří byli svědky prohry Západočechů v měření s Duklou. Karviná zvítězila ve Zlíně. Další dva body na své konto přidal i Přerov.

Triglav pojišťovna extraliga - 19. kolo

Hranice – Zubří 30:25 (16:11)
Po prohře v Přerově nehodlal ambiciózní výběr hranického Cementu zaváhat proti dalšímu z celků z chvostu tabulky. Do zápasu proti Zubří vstoupili koncentrovaně a přesto, že v úvodu utkání viděli diváci několik neproměněných šancí na obou stranách hřiště, drželi se od prvních minut Hraničtí ve vedení a po dvaceti minutách především zásluhou přesně mířícího Konšela a Čadry vedli 9:5. Pěti až šestibrankový náskok si domácí házenkáři drželi až do přestávky. Druhý poločas byl vyrovnanější, Trifunovič s Horutem a Bechným usilovali o stažení manka, nedařilo se jim ale přiblížit se víc než na čtyři branky rozdílu (21:17). Utkání bylo velmi vypjaté, hodně se vylučovalo, Zemánek dokonce viděl červenou kartu. Domácí házenkáři přiblížení na čtyři branky rozdílu v podání Valachů dokázali potrestat a deset minut před koncem to bylo o osm (25:17). Zubřané ještě zabojovali, manko mírně zkorigovali, nezmenšili ho ale pod pět branek a Hranice tak v závěru v poklidu uhlídaly vítězství.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Galus 6/2, Stržínek 5
Nejlepší střelci Zubří: Horut 8, Bechný 5/1, Trifunovič 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 4 (přímá ČK Zemánek) – 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 310

Plzeň – Dukla 22:23 (10:13)
Dukla po svém propadu tabulkou šplhá vzhůru a v neděli dopoledne její znovunabytou sílu pocítili i házenkáři Plzně. Čtrnáct (!) kol trvající neporazitelnost Plzně přeťali právě dukelští házenkáři, když vedoucímu celku tabulky oplatila porážku z osmého kola. Plzeň se nedávno vrátila do své zrekonstruované haly a Talent ji otevřel vítězně, už druhé utkání na domácí palubovce jim ale nevyšlo. Diváci sledovali pohlednou a napínavou házenou, Dukla ale domácí zaskočila hned v úvodu, když se hostující házenkáři chopili v osmé minutě vedení 5:1. V 19. minutě nakrátko překlopili vedení na svou stranu domácí (9:8), ovšem čtyřbranková série v podání Kotrče, Ramse a Syřínka navrátila otěže utkání opět do rukou Pražanů a ti si do kabin nesli tříbrankový náskok. Druhý poločas byl zcela vyrovnaný, stále ale museli plzeňští házenkáři dotahovat náskok hostujícího celku. Výrazněji se prosazoval jen Milan Škvařil. Rozhodující náskok si Dukla vytvořila v 55. minutě (20:22), závěr byl nervózní, plný nepřesností a vypjatých zákroků. Domácí se rvali o každou šanci, ovšem nakonec zaostali za svými soupeři o jedinou branku. Plzeň tímto zaváháním dala šanci svým pronásledovatelům z Lovosic.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 11/5, Blecha 2, Vinkelhöfer 2, Tonar 2
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8, Rams 5/4, Piskač 3
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 1450

Jakub Šindelář při střeleckém pokusu proti Ranglovi.

Foto Václav Samek

Zlín – Karviná 20:26 (8:11)
I karvinští házenkáři už se vzpamatovali z porážky ve Frýdku a šplhají opět vzhůru. Tentokrát si připsali dva body za vítězství ve Zlíně. Tady bylo skóre vyrovnané do 22. minuty a stavu 6:6, pak začali karvinští střelci – jmenovitě Chudoba a Vučkovič – budovat náskok pro svůj tým a do šaten šli s tříbrankovým vedením. Po čtvrthodině hry ve druhém poločase vedli hostující házenkáři už šestibrankovým rozdílem (13:19). Potom Zlín zabral a ztrátu korigoval zásluhou Kafky, Plška a Aspiridise na tři góly (16:19), Karvinští si ale okamžitě vzali jasné vedení zpět a dvě minuty před koncem to bylo dokonce o osm (17:25). V závěru sice hosté trochu polevili v tlaku a umožnili tak Bučkovi kosmetickou korekci, i tak si ale ze Zlína odvezli přesvědčivé šestibrankové vedení 26:20.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 5, Poloz 4, Aspiridis 3/2
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 7/1, Mlotek 5, Vučkovič 4
Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 450

Přerov – Kopřivnice 36:29 (19:13)
Přerov vybojoval další vítězství v souboji předposledního s posledním. Převaha Hanáků v nedělním zápase byla více než přesvědčivá. Hned v prvních minutách se chopili otěží zápasu, v 7. minutě to bylo 5:0, ve 12. minutě 9:2. Až do poločasu si Přerov udržoval na své straně šestibrankové vedení. Veřmiřovský, Hradil, Frančík předvedli velmi dobrý střelecký výkon, jemuž na druhé straně vzdorovali jen Reček a Bajgar. Na začátku druhého poločasu Kopřivnice korigovala ztrátu na tři branky, pak ale Přerov své vedení opět navýšil a bezpečný odstup si udržoval už až do konce zápasu, přičemž jeho střelci dokázali náskok dočasně navýšit na devět branek. Zápas nakonec skončil sedmibrankovým vítězstvím Přerova.

Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 8/1, Hradil 8/1, Frančík 6
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 9, Bajgar 7, Gřeš Jan 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2, vyloučení: 9 – 6, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 221