8.2.2014 otevřeno: 1783 x

Frýdek po sobotě třetí, Lovosice se dotahují na Plzeň

Dvě extraligová utkání byla na programu nejvyšší mužské soutěže v sobotu večer. V Lovosicích dokráčeli k plnému bodovému zisku po jednoznačném výkonu proti Jičínu domácí, v Brně se dělily body rovným dílem mezi Královopolské a Frýdek.

Triglav pojišťovna extraliga - 19. kolo

Lovosice – Jičín 29:25 (18:12)
Jičín měl před sobotním zápasem proti Lovosicím šanci poskočit na medailové pozice, ovšem domácí Lovci byli jednoznačně proti a od prvních minut to dávali jasně najevo. Nejhlasitěji asi mezi 10. a 16. minutou, kdy Jičín v tradičním souboji regionálních sousedů zaskočili šestibrankovou šňůrou (11:6). Odstup si pak přesně mířící Landa, Motl a Jonáš drželi až do přestávky, kdy skóre ukazovalo stav 18:12. Svou dominanci pak potvrdili další pětibrankovou sérii Severočeši mezi 41. a 48. minutou (ze stavu 21:17 na 26:17). Stáhnout dramatické manko se ještě Jičínští pokusili mezi 48. a 55. minutou, kdy korigovali na rozdíl pěti branek 27:22, víc ale nezvládli. Lovci si hlídali zcela přesvědčivé vítězství, vždyť do vedení pustili Jičín jen jednou v 6. minutě (3:4). Lovosice tak v tabulce šlapou na paty Plzni, která však bude hrát své utkání 19. kola až v neděli.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 5/1, Motl 5, Landa 5
Nejlepší střelci Jičína: Hlava 5, Zeman 5, Král 3, Rychna 3
Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/0, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 860

Oslavný taneček Lovců po vítězství nad mistrovským Jičínem.

Foto Patrik Pátek

Brno – Frýdek-Místek 28:28 (14:15)
Veleskok tabulkou se podařil házenkářům Frýdku. I jediný bod ze zápasu s Brnem je minimálně do neděle katapultoval na třetí příčku extraligové tabulky! Po celých šedesát minut bylo utkání zcela vyrovnané, největší rozdíl – tři branky – dělily soupeřky v 9. minutě. Hubáček, Hajčman a Dostalík se s Petrovským a Klabanem přetlačovali ve střelecké exhibici, žádnému z kanonýrů se ale nepodařilo vytvořit pro svůj celek bezpečný náskok, který by znamenal směřování k plnému bodovému zisku. Až do posledních minut diváci sledovali dramatický souboj, vyrovnávací branku nakonec museli střílet právě Frýdečtí. V jejich barvách se o to ze sedmimetrového hodu proti brankáři Štolcarovi postaral velezkušený Petrovský a o body se tak soupeři v Brně nakonec zaslouženě rozdělili.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 6, Hajčman 5/4, Dostalík 5
Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 10/4, Klaban 7, Kichner 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4, vyloučení: 7 – 7 (ČK Dyba), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 501

Motl spolu s Landou a Jonášem vystříleli Lovcům vítězství nad Jičínem.