2.2.2014 otevřeno: 1989 x

Zubří i v osmnáctém kole prohrálo, Karviná si spravila chuť vítězstvím nad Brnem

Další nadační kolo této sezóny je za námi. Vítězné body si v 18. kole připsaly v nedělních zápasech týmy Karviné, Lovosic a překvapivě také Přerova, když Hanáci vyhráli nad favoritem z Hranic.

Triglav pojišťovna extraliga - 18. kolo

Karviná – Brno 24:19 (12:9)
Po středečním prohraném zápase ve Frýdku nenastupovali házenkáři Karviné do domácího zápasu v dobrém rozpoložení. Dokázali se ale vybičovat k výrazně lepšímu výkonu, než byl ten v utkání proti Frýdeckým. Družstvo dobrými zásahy podpořil brankář Schams, zlepšil se útok i obranná fáze ve hře domácího celku a v prvním poločase se tak Baníku podařilo vypracovat si mírný náskok. Brno však dlouho vzdorovalo, ještě ve 22. minutě to bylo 7:7, ovšem o přestávce už celky dělily díky dobrému střeleckému výkonu Vanča tři trefy. Vstup do druhého poločasu se vydařil lépe opět Karviné, čtyřbranková šňůra znamenala navýšení náskoku a právě tato fáze hry rozhodla. Karvinští tedy tímto vítězstvím přifoukli do malého plamínku, který živí jejich naději na postup do horní šestky pro nadstavbovou část.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 6/1, Sliwka 5/1, Užek J. 4
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 6, Mičola 4 Hanták 3, Kubis 3/1
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1, vyloučení: 8 - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 513

Přerov – Hranice 26:24 (15:12)
Překvapení kola se zrodilo v Přerově. Sem zavítal tým Hranic, které aktuálně okupují čtvrtou příčku tabulky, a utkání mělo být podle papírových předpokladů jasně ve prospěch hostujícího celku. Předposlední tým tabulky ale opravdu překvapil. Hned v prvním poločase se chopili Hanáci otěží zápasu, v 8. minutě vedli 7:3, v 16. minutě už 13:7! A to do utkání nastoupili jen s jedenácti hráči. O poločase vedli házenkáři Přerova nad soupeřem tříbrankovým rozdílem a tento odstup si udržovali dlouho i ve druhé půli. Hosté se ale nevzdali, i přes přímé vyloučení Rachače ve 43. minutě za úder do obličeje protihráče se ve 47. minutě se dotáhli na rozdíl gólu (21:20). Přerov zase odskočil na tři branky rozdílu, Hranice zase náskok stáhly (24:21, 24:23). Ještě naposledy minutu před koncem Přerov soupeři utekl (26:23) a toto rozhodlo. Na dotáhnutí ztráty už Hranicím nezbyl čas a překvapivě tak z Přerova odjíždí poraženy dvoubrankovým rozdílem 26:24.

Nejlepší střelci Přerova: Hardt 9/1, Mužík 5, Zemánek 5
Nejlepší střelci Hranic: Galus 5/3, Rachač 5, Stržínek 4/1
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 4 – 4 (přímá ČK Rachač), rozhodčí: Hanák, Horáček, diváků: 255

Zubří – Lovosice 27:33 (13:15)
První nadační kolo tohoto roku a už 18. extraligové kolo ukončil zápas mezi Zubřím a Lovosicemi. Valaši se ne a ne zvednout. Vítězství do Zubří nepřinesl ani staronový kouč Jiří Kekrt. I z měření s Lovosicemi vyšli Zubřané poraženi. Krok se soupeřem Valaši udrželi do 17. minuty, potom Severočeši odskočili domácímu celku na 13:8. Ovšem do poločasu se podařilo Zubří ztrátu zkorigovat a do druhé půle tak vykračovali jen s dvougólovým mankem. Na dostřel se drželi domácí házenkáři celou třetí čtvrtinu zápasu (45. minuta 22:23), potom ale přišla rozhodující pasáž duelu – v úseku hry mezi 45. a 52. minutou nastříleli lovosičtí kanonýři do sítě domácích sedm střel, Zubřané odpověděli jen jedinou trefou a rázem za soupeřem zaostávali o šest branek. Tuto ztrátu už nedokázali ani kosmeticky upravit a před domácím publikem prohráli 27:33.

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 8/6, Šustáček 6, Trifunovič 4
Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 9, Motl 6/1, Hes 5
Sedmimetrové hody: 7/6 – 1/1, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600

Po porážce ve Frýdku slavila Karviná v neděli dopoledne příjemné vítězství nad Brnem