1.2.2014 otevřeno: 2273 x

V regionálním derby drama, Dukla naopak suverénní, Plzeň zvyšuje náskok

Další nadační kolo Triglav pojišťovna extraligy je tady. Teď spíše už jeho první výsledky. V souboji regionálních soupeřů nakonec nejtěsnějším rozdílem zvítězil Frýdek, naopak Dukla proti nováčkovi soutěže nezaváhala a bojuje o návrat do horní šestky. Utkání Jičína a Plzně nakonec končilo poměrně přesvědčivým vítězstvím lídra z Plzně.

Triglav pojišťovna extraliga – 18. kolo

Dukla – Zlín 32:24 (18:10)
První nadační kolo tohoto kalendářního roku odstartovalo utkáním v Praze. Do metropole zavítal celek nováčka soutěže. Zlín i Dukla v posledním kole utržily od svých soupeřů porážku, a Dukla se tak přiřadila ke Zlínu do dolní poloviny tabulky. Pražští házenkáři ale hodlali vyšplhat zpět mezi elitní šestku a zápas s nováčkem, navíc na domácí palubovce, se zdál být jasnou příležitostí. Této šance se Dukelští chopili na výbornou, od prvních minut diktovali tempo zápasu (4:0, 10:3). Střelecky na hřišti vynikali Mráz, Kotrč a Syřínek. K lepšímu výsledku družstvo Zlína po střelecké stránce táhl Aspiridis, ovšem Dukla si po celé utkání udržovala bezpečný odstup, který si na svého soupeře vybudovala v úvodní čtvrthodině. Mírná korekce se zlínskému týmu podařila mezi 51. a 53. minutou, kdy stáhli manko z devíti na šest branek, víc se ale svému soupeři nepřiblížili, naopak Šůstek se postaral o opětovné odskočení Dukly, která jednoznačně rozehrané utkání dovedla do vítězného konce.

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 5/2, Syřínek 5, Kotrč 5
Nejlepší střelci Zlína: Aspiridis 8/3, Kočí 6, Poloz 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3 , vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 150

Kopřivnice – Frýdek-Místek 28:29 (13:18)
Tradiční regionální derby se odehrálo v Kopřivnici. Frýdek se veze na vítězné vlně, změny, které vedení klubu před sezónou v kádru provedlo, byly jasně směrem k lepšímu a po vítězství nad Karvinou ve středečním utkání se Frýdek vyhřívá na šesté příčce tabulky. Naopak Kopřivnice se se čtyřmi body choulí na předposledním místě a návštěvníky zápasu by asi spíš překvapilo, kdyby v souboji s rozjetým Frýdkem na body dosáhla. Utkání bylo od prvního okamžiku psychicky hodně vypjaté (o tom svědčí i četná vyloučení řady aktérů tohoto střetnutí) a také bohaté na branky, což je vzhledem k nadačnímu charakteru tohoto kola jen dobře! Už v prvním poločase branka stíhala branku, ovšem hosté nikoho nenechávali na pochybách, že při aktuální formě si do Kopřivnice přijeli pro body. Po první čtvrtině vedli o pět tref a tento náskok si udrželi až do přestávky. Po návratu ze šaten mírně polevili v tlaku, Kopřivnice využila šanci a korigovala manko na rozdíl jediného gólu! Tento rozdíl panoval ještě deset minut před koncem. Ovšem Kichner byl neomylný při proměňování sedmiček, střelecky nezaostával Petrovský, svým dílem ke střeleckému účtu zápasu přispěli i Dyba s Klabanem. Na druhé straně sice intenzivně odpovídali Ondřej Meca a Reček, problém však Kopřivnici dělalo právě proměňování exekučních hodů, a tak stále zaostávala o gól za soupeřem. A to se ukázalo jako rozhodující. Právě jednobrankovým rozdílem nakonec skončil dramatický souboj regionálních sousedů a dva body putovaly do Frýdku.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Meca O. 8, Reček 8, Střelec 3
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 8/3, Petrovský 6/2, Klaban 5, Dyba 5
Sedmimetrové hody: 4/0 – 7/5, vyloučení: 8 (ČK Gřes J., Bajgar) - 4, rozhodčí: Hanák, Králíček, diváků: 280

Jičín – Plzeň 15:19 (6:12)
Největší drama i nejvyšší házenkářskou úroveň sliboval šlágr kola, který se odehrál v sobotu večer před televizními kamerami. Jasně vedoucí Plzeň zavítala na palubovku třetího Jičína, který ve středečním kole nepředvedl zcela přesvědčující výkon na hřišti Zlína. O co bohatší byly na branky první dva zápasy, o to méně jich diváci viděli v Jičíně a u televizních obrazovek. Hosté hned od prvních minut ukazovali, že to s prodloužením své třináctizápasové série bez ztráty bodu myslí vážně a po sedmi minutách vedli 0:5. Přestože se domácím podařilo v dalších minutách nápor soupeře zpomalit, drželi hosté neustále solidní náskok. Po změně stran se pokoušeli Jičínští vývoj utkání alespoň zdramatizovat a snaha dosáhla kýženého cíle. V polovině druhého dějství snížili na hratelnějších 12:16, ovšem trestuhodné technické chyby je srazily zpět na zem. Zkušeně hrající házenkáři plzeňského Talentu si vedení pohlídali a nakonec se radovali ze zaslouženého vítězství v poměru 15:19.

Nejlepší střelci Jičína: Král 6/6, Skopal 2, Hlava 2, Kvasnička 2, Drbohlav 2
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 6/1, Vinkelhofer 3, Linhart 3
Sedmimetrové hody: 7/7 – 1/1, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 690