29.1.2014 otevřeno: 2660 x

Plzeň si vychutnala návrat do domácí haly, Petrovský porazil Karvinou

Pochopitelně ne sám, ale svou zkušeností a deseti zásahy měl na vítězství Frýdku nad Karvinou lví podíl. Slavnostní atmosféru mělo utkání v Plzni, kterým byla otevřena zrekonstruovaná hala plzeňské Lokomotivy a hlad po extraligové házené byl po dlouhém půstu znát na divácké návštěvnosti téměř všech hal.

Triglav pojišťovna extraliga – 17. kolo

Brno – Dukla 26:24 (12:12)
Utkání, které bylo označováno za šlágr 17. kola nejvyšší mužské soutěže naplnilo očekávání diváků. Vyrovnaný souboj o postupové pozice ve středu tabulky přinesl dramatickou podívanou, kterou si nenechalo ujít na šest set padesát diváků a další fanoušci české házené jej mohli sledovat v netradičním čase v přenosu České televize. Dlouho se zdálo, že utkání nemůže skončit jinak, než remízou. Oba týmy se prostřídaly ve vedení. Do 16. minuty na tom byla lépe Dukla (3:7), potom domácí vývoj zápasu šestibrankovou šňůrou otočili a do šaten se šlo za remízového stavu 12:12. Dobrý výkon předváděli brankáři na obou stranách – v dukelském dresu Petržala, v tom brněnském Bavlnka. Ve druhém poločase se více dařilo družstvu druhého jmenovaného gólmana. Zhruba v 50. minutě si domácí házenkáři vypracovali tříbrankový náskok po trefách Hajčmana a Hubáčka (22:19). Dukelští však hodlali dosáhnout alespoň na bod. Opakovaně se dotáhli na rozdíl jediného gólu, vyrovnat jim ale Brňané nedovolili. Naopak rozhodující šestadvacátou brankou pojistil Jihomoravanům vítězství zkušený Dostalík a ze souboje metropolí tak vyšla vítězně na moravská.

Nejlepší střelci Brna: Hajčman 6/3, Hubáček 4, Dostalík 4, Veřmiřovský 4
Nejlepší střelci Dukly: Mráz 82, Kotrč 5, Šůstek 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3, vyloučení: 5 - 7, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 650

Lovosice – Přerov 32:26 (12:14)
Lovosice stále figurují v tabulce na vedoucích příčkách a klubová přezdívka Lovci se stále skloňuje mezi jmény favoritů na vítězství v soutěži. Nikdo tedy příliš nevěřil, že by si na domácí palubovce nedokázali poradit s outsiderem soutěže z Přerova. O to překvapivěji působí poločasový výsledek tohoto utkání. Do kabin si nesli dvoubrankový náskok nečekaně házenkáři Přerova. V úvodu sice domácí vedli, ve 13. minutě ale poslal do vedení tým Hanáků Hastík a Lovci až do poločasu ztrátu nesmazali. Na začátku druhého poločasu se domácí na krátko ujali vedení (18:16, 20:18), ovšem dominovat na hřišti začali až ve 48. minutě. Rozstřílel se Klimt, několika trefami přispěl Sýkora a Lovosičtí začali budovat náskok. V 51. minutě to bylo 26:24, po pětibrankové šňůře domácího celku už vzápětí 30:24 a šestibrankovou ztrátu už Přerovští nezmenšili. Slibně rozehrané utkání tak pro Přerov, který do Lovosic přijel ve středu večer s jedenácti hráči, skončilo možná až krutě vysokou šestibrankovou porážkou.

Nejlepší střelci Lovosic: Klimt 8, Sýkora 5/3, Sýkora 5
Nejlepší střelci Přerova: Frančík 7/1, Hastík 4, Hardt 4
Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/2, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 450

Zlín – Jičín 26:29 (13:12)
Utkání nováčka s mistrem diváky příliš nenadchlo. A to jich přišlo do Zlína po loňských slibných výkonech domácích na utkání osm stovek. Diváci viděli lepší vstup do utkání ze strany hostů, kteří už v 8. minutě vedli 5:2. Pak teprve domácí vyztužili svou pověstnou obranu v čele s Pernicou a postupně korigovali skóre až na 9:9 ve 20. minutě. Když dal Kočí ve 30. minutě třináctou branku Zlína, šli nakonec domácí do šaten s jednobrankovým vedením. To si dokázali udržovat i ve druhé půli, ale jen do 38. minuty a stavu 18:17. V následujících třinácti minutách totiž dokázali Zlínští vsítit pouze dvě branky, zatímco jičínští střelci rovných deset, a tak to bylo v 51. minutě 20:26. Ani agresivní vysunutá obrana 2:4 a 3:3 na víc než korekci na rozdíl tří gólů nestačila.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 7, Aspiridis 5/3, Žůrek 4, Poloz 4
Nejlepší střelci Jičína: Král 7/4, Hlava 6, Lepieš 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 6 – 6 (přímá ČK Skopal), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800

Frýdek-Místek – Karviná 30:25 (17:14)
Derby regionálních i tabulkových sousedů se odehrávalo ve Frýdku. Utkání bylo pikantní tím, že v dresu mateřského SKP nastoupil do utkání jeden z nejlepších extraligových střelců Vojtěch Petrovský a i proti týmu, ve kterém ještě před sezónou působil, ukázal, co jeho střelecká pravačka dokáže. Deseti brankami přispěl k vítězství Frýdku nad Karvinou a povzbuzeni jeho střeleckým výkonem, vedli si dobře i další frýdečtí kanonýři. Ale nepředbíhejme. Průběh prvního poločasu byl poměrně vyrovnaný. Vedení si domácí začali budovat v 18. minutě a toto narostlo až do pětibrankových rozměr. Hosté sice v závěru poločasu dosáhli na korekci, mezi 43. a 47. minutou ale domácí dokázali rozhodnout o své výhře. Odskočili soupeři na 25:19 a až do závěrečného hvizdu nedovolili soupeři přiblížit se víc, než na čtyři branky rozdílu. V tradičně emotivním derby tak slavili skvělé vítězství a postup tabulkou vzhůru do horní šestky domácí.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 10/2, Dyba 8, Kichner 4
Nejlepší střelci Karviné: Mlotek 9, Chudoba 4/2, Hanisch 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 3 – 5 (přímá ČK Vala), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 502

Vojtěch Petrovský se deseti brankami podepsal pod porážkou svého loni ještě domácího týmu - Karviné.

Foto Zdeněk Šrubař

Hranice – Kopřivnice 40:29 (21:9)
Oproti vyrovnanosti duelu hranému v Brně byl zápas v Hranicích zcela jasnou záležitostí pro domácí celek. Cementáři nepustili Kopřivnici, které aktuálně patří předposlední příčka tabulky, téměř k ničemu. Za první poločas dovolili Hraničtí kopřivnickým střelcům jen devět zásahů, zatímco do jejich sítě nasypali jednadvacet tref! A ani ve druhé půli v tlaku nepolevili. Magrla, Stržínek, Rachač a Čadra si výrazně vylepšili střelecké konto, na opačné straně hřiště se sympatickým střeleckým výkonem prezentoval Reček. V závěru zápasu se sice Kopřivnice pokusila alespoň o kosmetickou úpravu vysokého manka, ale nezkorigovala jej na menší rozdíl než jedenáctibrankový. Nakonec v hranické hale zasvítila čtyřicítka, kterou mohli oslavit skalní členové cementářského fanklubu.

Nejlepší střelci Hranic: Magrla 7, Stržínek 6/1, Rachač 6
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 8, Střelec 4, Bajgar 3, Petřík 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 210

Plzeň – Zubří 30:16 (15:6)
Spoustu nového viděli návštěvníci zápasu mezi Plzní a Zubřím ve středu večer. Tím nejnovějším byla opravená domácí hala plzeňského Talentu a v ní téměř sedmnáct stovek (!) diváků. A ti sledovali (staro)nového muže na lavičce Valachů – Jiřího Kekrta. Ani on ale nedokázal zabránit náloži, kterou si nakonec Zuberští ze západu Čech odvezli. A ještě tento čtrnáctibrankový výprask utržili před takovou diváckou kulisou! Toto utkání bylo součástí slavnostního otevření zrekonstruované haly a domácí se hned v úvodních minutách slavnostního duelu ujali vedení (2:0, 6:2, 9:4). Valaši bojovali, na rozjeté a dobře motivované Západočechy ale neměli. Do šaten si nesli devítibrankovou ztrátu a mělo být hůř. Střelecký prapor Zubří pozvedal i ve druhé půli jen Trifunovič se Šustáčkem. Celkově Zubří ve druhém poločase vsítilo jen deset zásahů, což bylo sice zlepšení oproti první třicetiminutovce, proti kanonádě Plzně to však bylo příliš málo. Závěrečná pětiminutovka se už po rezignaci Valachů změnila v exhibici domácích a ti si před tolika fanoušky mohli vychutnat první a opravdu suverénní vítězství letošního kalendářního roku.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 6/3, Linhart 6, Tonar 4
Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 6/1, Bechný 3/1
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Frieser B., Friser L., diváků: 1650

Ve výborné atmosféře sehráli první utkání ve zrekonstruované hale házenkáři Plzně. Slavnostní otevření sportovního stánku doprovodila autogramiáda plzeňských fotbalistů a hokejistů. A taky výpadek prudu ve třetí minutě zápsau :-)