11.12.2013 otevřeno: 1882 x

Frýdecká pevnost odolala Jičínu, Dukla neobstála proti Karviné

Středeční kolo přineslo mnoho zajímavých výsledků. Mezi nimi například vítězství Frýdku nad Jičínem, které Frýdecké posunulo do horní šestky tabulky místo Dukly. Ta podlehla na východě republiky Karviné!

Triglav pojišťovna extraliga – 15. kolo

Frýdek – Místek – Jičín 28:22 (19:13)
Frýdek se dere vzhůru. Jen málokdo by ale asi čekal, že na konci první čtvrtiny zápasu povede nad třetím celkem tabulky, Jičínem, šestibrankovým rozdílem 11:5! A to ve 20. minutě zvyšoval Meca dokonce už na 13:6. Po zbytek poločasu usilovali Jičínští o korekci tohoto manka, to se jim ale nijak výrazněji nepodařilo. Padala spousta branek a světelná tabule o poločase ukazovala stav 19:13 pro domácí. Ve druhém poločase se ale už brankové hody nekonaly. Hra se vyrovnala, ovšem šestibrankové náskok domácích se házenkářům od Řáholce korigovat nedařilo. Král s Drbohlavem se sice o úpravu skóre pokoušeli, frýdecká tvrz ale zůstala nedobyta. Velezkušený kanonýr Petrovský doprovázený Dybou nepřipustili ani zdramatizování zápasu a utkání tak skončilo vítězstvím domácích poměrem 28:22.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 9/6, Dyba 6, Kichner 3, Meca 3
Nejlepší střelci Jičína: Čurda 4, Bareš 3, Drbohlav 3, Skopal 3/3
Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 471

Ani přísný pohled a domluva od trenéra nastačily. Jičín ve Frýdku na body nedosáhl.

Foto Zdeněk Šrubař

Karviná – Dukla 26:20 (12:12)
Na lavičce Karviné se od utkání s Duklou objevila (staro)nová postava, která by měla pomoci pozvednout nepříznivé výsledky Karviné z posledních kol. Touto postavou je trenér reprezentace Jaroslav Hudeček. Nastoupit do funkce a na úvod se poměřit s Duklou – to nebyla jednoduchá situace. Ovšem nový element na střídačce přinesl to, co se od něj očekávalo. Tým šlapal lépe, po deseti minutách hry vedli Karvinští nad Duklou o čtyři branky 6:2. Potom Dukla začala náskok domácích mírně stahovat a o přestávce bylo vyrovnáno (12:12). Druhá půle ale patřila domácím. I ti se chtěli před třemi stovkami fanoušků letos naposledy doma předvést v co nejlepším světle. Dobře mířili Chudoba, Sliwka a Užek a s výjimkou prvních tří minut poločasu, kdy šla Dukla krátce do vedení (13:15) diktovali házenkáři Baníku tempo zápasu. Deset minut před koncem vedli nad pražským sokem 23:17 a pak už jen hlídali body za vítězství.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 8/1, Užek 6, Sliwka 5/1
Nejlepší střelci Dukly: Polášek 5, Rams 4/3, Mráz 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 7 (ČK Drobek) - 7, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 350

Karviná předváděla proti Dukle doslova "psí kusy" a nakonec brala body.

Foto Ivo Dudek

Zlín – Přerov 30:26 (13:15)
Zlín měl na předposlední celek tabulky, Přerov, před utkáním náskok čtyř bodů. Už první vzájemné měření zvládli lépe zlínští házenkáři a od začátku středečního utkání kráčeli k zopakování svého vítězství. V 11. minutě vedli domácí ve svém posledním letošním vystoupení před svými fanoušky 4:2, potom ale Hanáci začali šlapat soupeři na paty a skóre se vyrovnalo. Ve 20. minutě Přerov po Frančíkově úspěšné sedmičce otočil skóre ve svůj prospěch a o tři minuty později už vedl tříbrankovým rozdílem! Dvoubrankové vedení si nesli hráči Přerova i do šaten, domácí se ale nehodlali na vlastním hřišti rozloučit s úspěšným postupovým rokem porážkou. Výborně zvládli nástup do druhého poločasu, ve 38. minutě vedli 18:17. To však ještě nebyl definitivní obrat, tento nepříznivý vývoj ještě dokázal Přerov na pár minut zvrátit. Konečný obrat, který nakonec vedl k vítězství Zlína, přišel ve 49. minutě a pak už drželi domácí otěže střetnutí ve svých rukou až do konce zápasu. Poslední desetiminutovku vyhráli zlínští házenkáři poměrem 7:2 a slavili tak výhru 30:26.

Nejlepší střelci Zlína: Aspiridis 7, Žůrek 5/2, Kafka 3, Pavic 3, Plšek 3, Pernica 3
Nejlepší střelci Přerova: Hardt 6, Hastík 5, Frančík 5/2
Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/2, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 570

Brno – Zubří 28:23 (16:15)
Zubří se letos opravdu nedaří. Naopak Brno dokázalo i ve středu, že chce nejen potvrzovat, ale hlavně udržet svou příslušnost k horní šestici extraligových celků. Zubří se udrželo ve vedení jen v prvních deseti minutách zápasu. Ve 20. minutě už Valaši prohrávali rozdílem tří branek a tahali za záchrannou brzdu v podobě oddechového času. Brankáři obou stran předváděli dobrý výkon, ovšem úspěšnějším celkem byl stále domácí tým. Až v závěrečných minutách dokázalo Zubří využít oslabení Královopolských po vyloučení Dostalíka a Trifunovič s Mičkalem korigovali na poločasových 15:16 z pohledu Zubří. Ani druhý poločas se ale valašskému celku nevydařil podle představ. Naopak nejslabší chvilku, tedy spíš až příliš dlouhou chvíli, si vybrali mezi 33. a 48. minutou, když tento úsek hry prohráli poměrem 10:3 a domácí celek jim tak odskočil na šestibrankovou vzdálenost 26:20. V závěru ještě Zubří zabojovalo o korekci, jmenovitě Dědek, Kašpárek a Douda, ale utkání už bylo rozhodnuto, a tak Zubří z předposledního letošního zápasu odešlo opět bez bodů. Jediným stinným okamžikem zápasu pro domácí byly dvě červené karty, které během hry zasvítily na hřišti.

Nejlepší střelci Brna: Hanták 9, Mičola 6, Kubis 3
Nejlepší střelci Zubří: Zahradníček 4, Mičkal 4, Dědek 4
Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2, vyloučení: 6 (ČK Dostalík, přímá ČK Weintritt) - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 483