6.12.2013 otevřeno: 1687 x

V prvním utkání nadačního kola zabodovalo Brno

Odstartovalo první letošní nadační kolo. O výši svého příspěvku už rozhodli házenkáři Přerova a Brna. Body si ovšem domů nesl jen jeden z těchto soupeřů, a to Brno.

Triglav pojišťovna extraliga - 14. kolo - "nadační kolo"

Přerov – Brno 23:36 (6:15)

Ani ve 14. kole nepřipsali přerovští házenkáři na své konto další body. Na své palubovce přivítali házenkáře Brna a ti od prvních minut nenechali nikoho na pochybách, že si na palubovku předposledního týmu tabulky přijeli pro vítězství. Ve 12. minutě to bylo 1:4 a střelecký výkon domácích v prvním poločase nenaznačoval, že by se Nadace pro transplantace kostní dřeně dočkala od domácích štědrého příspěvku (pozn. každá branka týmu znamená padesátikorunový příspěvek na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně). Dostalík, Hajčman a Hanták se proti tomu pořádně činili a o poločasové přestávce tak Královopolští vedli 6:15. Na začátku druhého poločasu se Přerov zvedl, Hastík, Zemánek a Hardt se postarali o korekci na 10:15. V posledních dvaceti minutách se ale zase mnohem lépe vedlo Brňanům, ve 46. minutě už opět vedli dvanáctibrankovým rozdílem (15:27). V pohodě pak zápas dovedli k přesvědčivému vítězství a dvoubodovému zisku. Na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně pak z tohoto utkání poputuje sympatická částka 2950 korun za 59 nastřílených gólů.