4.12.2013 otevřeno: 1699 x

Hranice nezopakovaly vítězství na Plzní, Lovosice nepřipustily překvapení v utkání s Kopřivnicí

Dvě předehrávky 15. kola Triglav pojišťovna extraligy byly odehrány ve středu v podvečer. V obou utkáních zvítězily domácí celky - lídr tabulky z Lovosic nedovolil Kopřivnici dosáhnout na senzační body, Plzeň oplatila porážku Hranicím.

Triglav pojišťovna extraliga - 15. kolo, předehrávka

Lovosice – Kopřivnice 32:24 (16:11)
Svůj náskok na špičce tabulky navýšili ve středeční předehrávce 15. kola házenkáři Lovosic. V utkání s posledním celkem tabulky byl lídr extraligy zcela jasným favoritem a nikdo nečekal, že by mu Kopřivnice mohla výrazněji vzdorovat. Hostující celek ale přesto dlouho držel se soupeřem krok. Utkání bylo velmi emotivní, minimálně ve své první půli. Do 15. minuty bylo skóre zcela vyrovnané, dvakrát se dokonce Kopřivnice dostala do nejtěsnějšího možného vedení. V dalších minutách se alespoň stále držela ve dvoubrankovém dostřelu. Když ve 20. minutě Kopřivnice znovu vyrovnala na 9:9, brala si domácí lavička oddechový čas. Jonáš s Berkou ale rychle poslali Lovce znovu do vedení a Landa pak pomohl domácím zajistit poločasové pětibrankové vedení. Do druhého poločasu vstoupily Lovosice dynamičtěji a rychle navyšovaly svůj náskok. Už ve 45. minutě to bylo o deset. Meca, Petřík a Fulnek se na začátku poslední desetiminutovky postarali o korekci na 22:29, víc ale nezmohli. Lovosice nepřipustily ani výraznější kosmetickou úpravu a poslednímu týmu tabulky nadělily osmibrankovou porážku 32:24.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 9/2, Sýkora 7, Klimt 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Petřík 9, Mičola 6/2, Meca 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 650

Bojovné utkání sledovali ve středu večer diváci v Plzni a nakonec se dočkali vysokého vítězství domácích.

Foto Václav Samek

Plzeň – Hranice 25:18 (17:10)
O to vyrovnanější a napínavější podívanou sliboval zápas v Plzni. Hraničtí dokázali o víkendu zvítězit v Brně, Plzeň neprohrála od 5. kola. Naposledy podlehla ve čtvrtém kole právě házenkářům Hranic, kteří byli jedním ze dvou dosavadních plzeňských přemožitelů. Toto vítězství nad jedním z favoritů soutěže ale Cementáři nedokázali zopakovat. Naopak domácí házenkáři jim povolili jen osmnáct zásahů a na cestu domů je vyprovodili se sedmibrankovou porážkou. Stejný rozdíl svítil na ukazateli skóre už o přestávce, když se hned v prvních deseti minutách zápasu ujali Západočeši vedení 7:2 a toto si zásluhou Milana Škvařila a Petra Linharta udržovali po celý zbytek poločasu. Druhý poločas byl pak na branky chudý a zcela vyrovnaný, korigovat ale házenkáři Talentu soupeři nedovolili. I přes střeleckou snahu Galuse, Tůmy a Koblihy Hranice nezopakovaly vítězství nad Plzní z úvodu sezóny a odjeli poraženi 18:25.

Nejlepší střelci Plzně: Petrovský 4, Linhart 4, Škvařil M. 4, Škvařil J. 4
Nejlepší střelci Hranic: Tůma 5, Galus 4/2, Kobliha 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 286