1.12.2013 otevřeno: 1815 x

Frýdek rozstřílel Přerov, Karviná neuhájila palubovku před Zubřím

V neděli večer bylo dohráno třinácté extraligové kolo. Zubří vybojovalo veledůležité vítězství v Karviné, Frýdek rozstřílel Přerov. Poprvé dobyta ale byla i brněnská tvrz. Pod Špilberkem zvítězily Hranice a vrátily se do hry o špičku.

Triglav pojišťovna extraliga - 13. kolo

Frýdek-Místek – Přerov 42:29 (17:14)
Po vyrovnaném prvním poločase rozdrtili házenkáři Frýdku-Místku svého přerovského soupeře skoro na prach. Dvaačtyřicet branek viděli fanoušci domácího celku vstřelených z rukou jejich favoritů. Klaban, Petrovský, Kalous. To byla nezastavitelná střelecká síla Frýdku. Třináct branek Frančíka a dobrý střelecký výkon jeho spoluhráčů Hrastíka s Hradilem by za normálních okolností mělo stačit na lepší výsledek, než třináct branek vysokou porážku. Branky nastřílené v druhém poločasu se jen tak tak vlezly do kolonek v zápisu. Do 25. minuty se skóre tahalo o branku, o přestávce to bylo o tři. Ve druhém poločase ale náskok domácích nezastavitelně narůstal, Hastík, Jurečka a Frančík v závěru usilovali o korekci. Té ale Přerov v neděli v podvečer ve Frýdku nedosáhl a odjel vysoko poražen. Frýdek tak v tabulce přeskočil Karvinou a dýchá na záda horní šestce.

Nejlepší střelci Frýdku: Klaban 9, Kalous 7, Petrovský 7/3
Nejlepší střelci Přerova: Frančík 13/4, Hradil 5, Hastík 5
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 8 – 8 (ČK Ďurčík), rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 465

Utkání mezi Frýdkem a Přerovem se ve druhém poločase vyvíjelo velmi jednoznečně.

Foto Zdeněk Šrubař

Brno – Hranice 24:26 (13:10)
První domácí porážku utrpěli v neděli večer házenkáři Brna. Prvním dobyvatelem jejich tvrze byl celek Hranic. Dlouho ale měli k bodům lépe nakročeno právě Královopolští. Ti vedli ve 14. minutě 7:2, ve 25. minutě 11:8 a i o přestávce to bylo o tři góly. I začátek druhého poločasu jim vyšel lépe než Hranickým, svůj náskok navýšili na šest tref (17:11). Pak ale přišel v utkání obrat, pětibrankami v řadě Hranice manko smazaly a ve 48. minutě vyrovnaly (19:19). Vedení se hostující tým ujal poprvé osm minut před koncem (21:22), to si ho ještě dokázali vzít domácí zpět. Ovšem, když minutu před koncem utkání Čadra se Stržínkem upravovali skóre na 23:25, začalo to pro domácí vypadat se ziskem bodů bledě. Korigovat ještě stihl Dostalík, ovšem o dvoubrankovém vítězství Cementářů rozhodl v posledních vteřinách zápasu nakonec Čadra.

Nejlepší střelci Brna: Hanták 8, Dostalík 5, Hajčman 4/2
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 6, Galus 6/2, Margla 5/2
Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 620

Karviná – Zubří 26:28 (13:13)
Karviná nedokázala oplatit Zubří porážku a na domácí palubovce podlehla Valachům nakonec těsným dvoubrankovým rozdílem. V prvním poločase se oba celky prostřídaly ve vedení, v závěru poločasu se ale zdálo, že Karvinští si začnou budovat uklidňující odstup, když to pět mimut před přestávkou bylo 13:9. Šůstáček ale rychle korigoval a Horut s Doudou pak využili oslabení domácích k vyrovnání (13:13). Do vedení se Zubřané dostali poprvé ve 36. minutě (16:17), to ale ještě dokázali domácí vyrovnat. Rozhodující byl únik Valachů ve 40. minutě. Bechný s Dědkem pomohli Zubří do tříbrankového vedení, trestali vyloučení domácích a v brance je držel Orság. Dvě minuty před koncem zápasu to bylo dokonce o pět (23:28). V posledních minutách ale i házenkáři Baníku dokázali využít zuberského oslabení a Mlotek s Vančem korigovali na rozdíl dvou branek. Na vyrovnání ale nezbyl čas a navíc bojovní házenkáři Zubří bránili důležité body s nasazením života.

Nejlepší střelci Karviné:Chudoba 5/1, Vučkovič 4, Sliwka 4
Nejlepší střelci Zubří: Horut 4, Zahradníček 4, Randýsek 3, Dědek 3
Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/6, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný

Porážku ze Zubří nedokázali Karvinští soupeři oplatit.