30.11.2013 otevřeno: 1958 x

Plzeň ani Lovosice nezaváhaly, Dukla jasně přehrála Jičín

Extraligová sobota je za námi a s ní i šlágr kola. Co do počtu bodů po sobotním vítězství srovnala Dukla krok se soupeřem z Jičína a v souboji o třetí příčku je tak dělí jen lepší skóre. V roli favorita pak obstáli celky Plzně a Lovosic.

Triglav pojišťovna extraliga - 13. kolo

Plzeň – Kopřivnice 36:25 (16:10)
Plzeň dokázala dostát papírovým předpokladům, které ji před utkáním s Kopřivnicí pasovaly do role jasného favorita. V 10. minutě vedla 4:2, ve 24. minutě 12:8 a o přestávce to bylo o šest (16:10). Opravdové brankové hody ale přišly po přestávce, kdy to už po šesti minutách hry bylo už o deset branek a tento odstup si Západočeši udržovali. Prosadit se dokázala prakticky celá soupiska domácích, zatímco na druhé straně jim dvanácti zásahy odpovídal Mičola. Ovšem ani při tomto střeleckém potenciálu se jemu a jeho spoluhráčům nedařilo manko snižovat. Jedenáctibrankovou ztrátu nezkorigovali víc než na devět branek rozdílu. Plzeň dovedla utkání k přesvědčivému vítězství, kterým si upevnila druhou příčku tabulky.

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 6, Tonar 5/2, Škvařil M. 4/1, Blecha 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Mičola 12/5, Hanus 5, Bajgar 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 280

Milan Škvařil se trefil čtyřikrát. A jeho "movembrový" knírek ve výskoku obzvlášť vynikal. :-)

Foto Hynek Sladký

Lovosice – Zlín 24:21 (14:8)
I Lovosice dokázaly uhájit domácí hřiště jako favorit v utkání s extraligovým nováčkem. V posledních minutách mu ale dovolili korekci, která znamenala výsledek, který by naznačoval mnohem vyrovnanější průběh zápasu. Ten ale osmistovka (!) diváků v hale Chemik rozhodně neviděla. Naopak domácí od prvních minut kráčeli k přesvědčivému vítězství. Hosté se poprvé a naposledy dostali do vedení v čtvrté minutě za stavu 1:2, potom Sýkora s Hesem překlopili vedení na stranu domácích, v 15. minutě to bylo 7:3, ve 23. minutě 10:5. Skóroval vedle výše jmenovaných především Jonáš, nejlepší střelec zápasu. I jeho zásluhou vedli Lovci o poločase 14:8. Ve druhém poločase ale jejich tlak polevil a Zlín vycítil šanci. Ve 43. minutě (za třináct minut druhé půle dali domácí jen dvě branky) korigovali na 16:13 a tříbrankový rozdíl drželi dlouho (v 51. minutě 20:17). Pak domácí znovu odskočili, ovšem tři minuty před koncem se Zlín přiblížil opravdu nebezpečně na rozdíl dvou tref a už už se sápal po senzačním bodu. Ovšem zkušení domácí házenkáři (jmenovitě především Jonáš) porážku od Zlína na vlastním hřišti nepřipustili. Pohlídali si tříbrankové vítězství a podobně jako Plzeň i oni tak upevnili své tabulkové postavení.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 9/2, Hes 4, Sýkora 3/1, Klimt 3/1
Nejlepší střelci Zlína: Poloz 4, Pernica 4, Šáš 3, Plšek 3
Sedmimetrové hody: 6/5 – 0/0, vyloučení: 5 – 8, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 820

Dukla – Jičín 29:23 (15:11)
Na Dukle se letos opravdu příliš často nevyhrává a bez bodů odtud nakonec odjel i Jičín. Bez důležitých bodů. Průběžné třetí místo před Duklou uhájili hráče Jičína jen díky lepšímu skóre. Utkání mezi pražskou Duklou a Jičínem slibovalo drama. To se ale konalo jen v prvních patnácti minutách. Pak Dukla začala navyšovat své vedení (12:9, 15:10) a do kabin si už nesla čtyřbrankový náskok. Ten ještě dokázali zkorigovat Jičínští ve 43. minutě na 18:15. O svém vítězství ale rozhodli Pražané mezi 43. a 53. minutou, kdy do branky Jičína nasypali osm branek, na něž našli Jičínští jen jedinou odpověď a rázem to bylo o deset (26:16). Až do konce zápasu už tento rozdíl házenkáři Jičína stačili jen mírně upravit. Zasloužili se o to hlavně Zeman s Drbohlavem. I přes jejich snahu ale zápas skončil šestibrankovou porážkou Jičína a Dukla slavila důležité vítězství, které je vrátilo do bojů o špičku tabulky základní části.

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 5, Polášek 5, Sviták 4
Nejlepší střelci Jičína: Zeman 5, Skopal 4/2, Drbohlav 4
Sedmimetrové hody: 4/1 – 5/4, vyloučení: 6 – 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 280