24.11.2013 otevřeno: 2281 x

Přerov se odlepil ode dna tabulky, Frýdek zvítězil v Hranicích

Dramatickou podívanou, pěknou házenou a překvapivé výsledky přinesla extraligová neděle. Zubří po dobře rozehraném zápase podlehlo doma Dukle, Hranice o gól podlehli Frýdku a Přerov si přesvědčivě poradil s Karvinou.

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Zubří – Dukla 23:29 (16:13)
Dukla bez Poláška, Zubří už s Orságem nastupovaly do nedělního televizního utkání. Skóre otevřel dvěma trefami ze sedmičky Bechný a i Dukla svůj střelecký zápis načala zásahem ze sedmimetrového hodu. Zubří se na začátku ujalo vedení 4:2, rychle o něj ale přišlo a toto přelévání náskoku ze strany na stranu napovědělo vývoj celého zápasu. Mezi Zuberskými přesně mířil křídelník Zahradníček, o další vyrovnání se postaral Šlachta v přesilovce (6:6). Když šlo v 15. minutě Zubří znovu do vedení 8:7, po vyloučení Šlachty dostala Dukla v přesilovce šanci znovu skóre otočit, což i využila (8:9). Zubří bylo ale dobře motivováno a vedení dokázalo znovu překlopit na svou stranu. Bylo to jako na houpačce, oba celky se střídaly ve vedení. Od 19. minuty ale Dukla dlouhých deset minut neskórovala. Za stavu 14:10 dotlačili Valaši Duklu k nutnosti vzít si oddechový čas a do šaten si i tak domácí nesli tříbrankový náskok. Druhý poločas se jim ale nevydařil. Zubřané skórovali za celou druhou třicetiminutovku jen sedmkrát, vyrovnaný stav byl naposledy ve 46. minutě (21:21). Dukla začala proti Zubří používat jeho vlastní zbraň – úspěšnou střelbu z křídel a v poslední čtvrtině zápasu dovolila domácím skórovat jen dvakrát! Po vydařeném prvním poločase tak Zubří před domácím publikem podlehlo Dukle v tradičně vypjatém a na Valašsku vždy napjatě očekávaném zápase 23:29.

Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 5/1, Zahradníček 4, Šustáček 3, Horut 3
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 5, Rams 4/4, Šik 4
Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 600

Hranice – Frýdek-Místek 31:32 (13:16)
Zbylá dvě utkání nedělního extraligového dopoledne přinesla pro mnohé fanoušky poměrně překvapivé výsledky. Bez bodů ze svého utkání vyšli dva favorité kola – Hranice a Karviná. Hraničtí házenkáři podruhé v řadě na domácí palubovce podlehli, bez zraněných opor na body dosahují těžko. O vedení přišly Hranice v 18. minutě, kdy Klaban, Petrovský a Strack pětibrankovou šňůrou přesunuli taktovku utkání do rukou Frýdku-Místku, do kabin si pak hosté nesli tříbrankový náskok 16:13 a na začátku druhého poločasu vedení ještě navýšili (17:22). Domácí se ale nevzdali. Ve 48. minutě dokázali Magrla s Tůmou srovnat s Frýdkem krok (23:23) a pět minut před koncem šli Cementáři dokonce do vedení 29:28. Poslední minuty tak přinesly drama a už už to vypadalo, že z nadějně rozehraného zápasu vyjdou Frýdečtí s prázdnou, v poslední minutě to ale na sebe vzali Klaban s Dybou a dvěma brankami připravili favorita z Hranic o oba body.

Nejlepší střelci Hranic: Rachač 8, Magrl 7/3, Tůma 4, Galus 4
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Petrovský V. 8/3, Klaban 7, Dyba 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 210

Přerov – Karviná 33:28 (18:15)
Dlouhou sérii proher ukončil vítězstvím nad Karvinou tým Přerova. Už minulý týden sahali Hanáci po bodech, tentokrát si je utéci nenechali. Do zápasu sice vstoupili lépe házenkáři Karviné, kteří po deseti minutách hry vedli 5:2, domácí ale zabrali a ve 12. minutě Valášek dvěma trefami vyrovnal na 7:7. Do vedení se domácí dostali po Frančíkově trháku o pět minut později, odskočit soupeři ale dlouho nedokázali, až v posledních dvou minutách poločasu Frančík s Hastíkem vypracovali Přerovu tříbrankový náskok. Ten v úvodu druhé půle Přerovští navyšovali (24:18) a Karviné se nedařilo šestibrankové manko zkorigovat. Domácí si dokráčeli k suverénnímu bodovému zisku a na dno tabulky poslali Kopřivnici.

Nejlepší střelci Přerova: Frančík 10/3, Hastík 6, Hradil 6

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7/4, Sliwka 6, Vučkovič 5

Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 210