23.11.2013 otevřeno: 1896 x

Plzeň se v Chebu protrápila k vítězství nad Zlínem, týmy Lovosic ani Jičína nezaváhaly

Soutěž se opět vyrovnává. Tak jako na konci minulé sezóny se začaly jednotit výsledky některých kol, i výsledky sobotních utkání 12. kola si byly opravdu velmi podobné. Diváky nečekaly žádné brankové hody, podívaná ale i tak stála za to.

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Lovosice – Brno 21:16 (11:5)
Na domácí palubovce ještě Lovosice nepoznaly chuť porážky a jejich tvrz zůstala nedobytá i po nájezdu házenkářů z Brna. Celé utkání bylo přehlídkou schopnosti brankářů obou celků. Adamík s Bavlnkou se předháněli v úspěšnosti zákroků. Úspěšnější ale byl brankář Lovosic a jejich obrana, kteří propustili do sítě Lovců v prvním poločase jenom pět brněnských tref, z nichž dvě měl na svědomí Dostalík. Za domácí v prvním poločase skórovali především Sýkora, Klimt a Hes. Ve druhém poločase pokračoval v nastaveném střeleckém tempu Landa. Přesvědčivý náskok z první půle ve druhém poločase mezi 42. a 47. minutou Severočeši navýšili na osm gólů (19:11). V posledních sedmi minutách zápasu už sice Lovosičtí neskórovali, jejich náskok byl ale dostatečný, a tak odolal i snaživému finiši Brna (21:13, 21:16). Dobře fungující obrany jištěné vzadu výbornými výkony obou brankářů rezultovaly v brankově poměrně chudý výsledek 21:16, který ovšem i tak znamenal přesvědčivé dva body pro tabulku vedoucí Lovosice.

Nejlepší střelci Lovosic: Landa 8, Sýkora 4/1, Klimt 4
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 5, Veřmiřovský 5, Hanták 2, Kubis 2
Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/0, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 690

Lovosičtí házenkáři si na konci vítězného utkání užili klubovou hymnu i ovace publika.

Foto Patrik Pátek

Kopřivnice – Jičín 16:22 (10:16)
K velmi podobnému výsledku jako v Lovosicích se dopracovali i házenkáři Kopřivnice a Jičína v jejich sobotním souboji. Tentokrát ale vítězství slavil hostující celek. Vedení se ujali Jičínští hned v první čtvrtině zápasu (4:7), o poločase už mělo šestibrankové rozměry. Střelecky při chuti byl hlavně Krahulec s Králem. Druhý poločas byl na branky mnohem chudší a absolutně vyrovnaný. Oba celky si vzájemně dovolily shodně šest branek, a tak bylo o vítězi rozhodnuto v prvním poločase, kdy se snažili s jičínskými kanonýry držet krok Mičola s Hojníkem. Přes vyrovnanou druhou třicetiminutovku bylo vítězství Jičína díky výkonu v úvodních minutách přesvědčivé a Jičín si tak pojišťuje třetí příčku.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Mičola 3/1, Hojník 3, Meca 2, Gřes Jan 2, Petřík 2, Bajgar 2
Nejlepší střelci Jičína: Krahulec 7/1, Král 5/1, Vocásek 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 350

Šindelář se proti Zlínu trefil čtyřikrát a s Milanem Škvařilem dotáhli střelecky Plzeň k vítězství.

Foto Hynek Sladký

Plzeň – Zlín 20:17 (8:7)
Netradičně ve sportovní hale v Chebu přivítali házenkáři Plzně tým Zlína. První poločas byl přehlídkou nervozity a řady chyb, domácím se nedařilo přesně zakončovat a řadu střeleckých pokusů, které letěly na zlínskou branku, likvidoval Luňák. Úspěšný byl ale i zkušený brankář Motlík v brance plzeňského Talentu, který zároveň hlasitě dirigoval své spoluhráče. Do kabiny si po nevydařené první půli nesli Západočeši jen minimální jednobrankový náskok a odpoutat se od soupeře se jim dlouho nedařilo ani ve druhém poločase, do vedení se dokonce probojoval i Zlín (14:15). Až tři minuty před koncem se podařilo domácím vybudovat dvoubrankový náskok, třetí přidal Tonar a byť ještě trenér Titkov požádal o oddechový čas, na bod už Zlín ale nedosáhl, Motlík ustrážil Talentu plný bodový zisk.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 5, Šindelář 4, Linhart 3
Nejlepší střelci Zlína: Kafka 4, Zbránek 3/1, Plšek 3
Sedmimetrové hody: 4/1 – 6/2, vyloučení 5 – 3 (ČK Kočí, přímá ČK Zbránek), rozhodčí: Větrovský, Zych

Druhá ze střeleckých opor Plzně - Milan Škvařil v souboji s Luňákem.

Motlík byl opět jedním z hlavních konstruktérů bodového zisku Plzně.