17.11.2013 otevřeno: 2140 x

Karviná vybojovala první "venkovní" vítězství, Zlín převálcoval Kopřivnici

Karvinští házenkáři dokázali poprvé zvítězit na palubovce soupeře, naopak Brno si odváží z Plzně nálož dvanácti brankové porážky. Po celý zápas naproti tomu šlapal na paty svému soupeři z Prahy Přerov. Ve zlínské hale pak diváci sledovali jasnou výhru domácích nad soupeřem z Kopřivnice. Taková byla extraligová neděle.

Triglav pojišťovna extraliga - 11. kolo

Hranice – Karviná 27:31 (13:16)
První vítězství na palubovce soupeře vybojovali házenkáři Karviné. V Hranicích se ujali sice vedení až ve 24. minutě, potom se ho ale už nepustili. Soupeře nechali pouze jedinkrát vyrovnat (12:12 ve 26. minutě), jinak si stále udržovali alespoň dvoubrankový náskok. Nejvýrazněji se na tom podílel výborně zasahující Schams. Karvinští našli recept jak eliminovat střelecký potenciál Tůmy. Toho se sice snažili zastoupit Rachač se Šírou a Zemánkem, ovšem na karvinské střelce to nestačilo. Hostující tým vedl nad Hranicemi i pětibrankovým rozdílem ve druhém poločase (22:27), ovšem poslední minuty přece jen přinesly drama. Hranice totiž dokázaly korigovat na rozdíl dvou gólů na začátku poslední minuty zápasu. O bod se ale karvinští kanonýři nehodlali nechat připravit a Sliwka s Vančem zpečetili první karvinské vítězství na palubovce soupeře dvěma trefami, čímž uzavřeli výsledek za stavu 31:27 pro Karvinou.

Nejlepší střelci Hranic: Rachač 10, Šíra 6, Zemánek 5
Nejlepší střelci Karviné: Mlotek 7, Vančo 6, Sliwka 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 0/0, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 280

Plzeň – Brno 30:18 (15:10)
Brno dokáže suverénně získávat body v soubojích s celky z dolní poloviny tabulky, proti špičce, mezi kterou se snaží zařadit, má ale ještě co dohánět. Alespoň mu to poměrně jasně naznačili házenkáři Plzně, kteří vyprovodili házenkáře Králova Pole z palubovky s dvanáctibrankovou náloží. Domácí hned od začátku soupeře trápili agresivní a důraznou obranou, Hantákovi se často stavěl do cesty Vinkelhöfer a palebnou sílu Západočechů zajišťovali bratři Škvařilové. Vyrovnané skóre se tak ukazovalo jen v prvních patnácti minutách zápasu, do kabin si už domácí nesli výrazný pětibrankový náskok. Ve druhém poločase pak Plzeň povolila Brňanům jen osm branek, zatímco do jejich sítě dostali domácí kanonýři patnáct střel rovnoměrně rozložených v celém čase druhé třicetiminutovky. Šindelář, Petrovský a Linhart posílili střeleckou sílu svého celku, a i když se snažili odpovídat Dostalík s Hubáčkem, odjížděli Královopolští z Plzně poraženi vysoko 18:30!

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 6/2, Vinkelhöfer 4, Linhart 4, Petrovský L. 4, Šindelář 4
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 4, Zima 3, Hejčman 3/3, Pernička 3, Hubáček 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 280

I přes snahu brněnských obránců procházeli plzeňští střelci na brankoviště až příliš často.

Foto Hynek Sladký

Zlín – Kopřivnice 34:22 (18:10)
Překvapivě zcela jasnou záležitostí bylo pro domácí Zlín utkání proti Kopřivnici. Svého soupeře dostali zlínští házenkáři pod tlak hned v prvních minutách, kdy naskočili do utkání ve vysokém tempu a po deseti minutách hry vedli 9:3. A ani potom se Kopřivnice nedostala příliš ke slovu. Úsek hry mezi 15. a 20. minutou ovládli domácí poměrem 7:1 a do kabin si tak nesli vysoké osmibrankové vedení, když alespoň mírnou korekci desetibrankového manka zajistili pro Kopřivnici Petřík s Fulnekem. Ani ve druhé půli se pak hostujícímu celku nevedlo o moc lépe, další slabou chvilku si vybrali hosté mezi 35. a 45. minutou, který prohráli 9:2, čímž náskok domácích narostl už do čtnáctibrankových rozměrů (29:15). Za tohoto vývoje se pak už poslední minuty utkání jen dohrávaly, alespoň kosmetickou úpravu výsledku pak zajistil posledními dvěma trefami Hanus, který stáhl konečný rozdíl na dvanáct branek (34:22).

Nejlepší střelci Zlína: Plšek 7, Aspiridis 7, Kafka 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanus 5, Petřík 5, Fulnek 4
Sedmimetrové hody: 1/0 - 1/0, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 720

Přerov – Dukla 30:26 (15:16)
Domácí před utkáním avizovali velkou marodku, nakonec ale nastoupili téměř kompletní a soupeře z Dukly v nedělním zápase dokázali trochu potrápit. Velmi dlouho držel poslední celek tabulky se soupeřem krok, během prvního poločasu se Hanáci drželi Dukle na dostřel jedné, dvou branek, až krátce před přestávkou jim soupeř odskočil na rozdíl čtyř tref. Ovšem do poločasové pauzy se Přerov na Duklu zase dotáhl (15:16). Druhý poločas se vyvíjel velmi podobně jako první, ale čtyřbrankové vedení si hosté tentokrát vypracovali dříve (17:21 ve 40. minutě). Domácí se dokázali ještě zvednout a dotáhnout se na 20:22. Dukla ale opět jako na houpačce odskočila na 20:26. Ještě naposledy vykřesali Přerovští jiskřičku na naděje na bodový zisk dvě minuty před koncem, kdy se zase přiblížili na rozdíl dvou gólů (25:27), na víc jim ale nezbyly ani síly ani čas. Zkušený hostující celek bezpečně pohlídal vítězství a svého soupeře udolal poměrem 30:26.

Nejlepší střelci Přerova: Hardt 8, Kozlovský 4, Hastík 4
Nejlepší střelci Dukly: Rams 9/4, Kotrč 6, Kastner 5
Sedmimetrové hody: 6/2 - 10/7, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 185