16.11.2013 otevřeno: 1541 x

Zubří nestačilo na Jičín, Lovosice jasně přehrály Frýdek

Dvě utkání byla na sobotním programu Triglav pojišťovna extraligy. Na Valašsku uloupili dva body házenkáři z Jičína, Lovci ubránili svou tvrz před Frýdkem-Místkem.

Triglav pojišťovna extraliga - 11. kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 33:25 (17:11)
Lovosice v sobotu přesvědčivě potvrdily úlohu favorita. Frýdek-Místek nepustili domácí házenkáři v utkání ani jedinkrát do vedení, nejblíže se Frýdečtí dokázali soupeři přiblížit na dvě branky rozdílu. Severočeši si hned v první desetiminutovce vybudovali čtyřbrankové vedení, které záhy navýšili na šest gólů rozdílu. Frýdek se nevzdával, diváci sledovali bojovnou rychlou házenou. I ve druhém poločase si ale domácí udržovali bezpečný odstup, když střelecky dominovali Krahulík, Landa a Jonáš. Ve 48. minutě už dělilo soupeře devět tref a Lovci směřovali k jasnému vítězství. V závěru o kosmetickou úpravu ještě zabojoval Stachovec, i přes jeho snahu ale skončilo utkání jasným osmibrankovým vítězstvím Lovosic.

Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 10/2, Hes 7, Jonáš 5
Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 7, Dyba 4/3, Stachovec 4
Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/3, vyloučení: 5 – 6 (ČK Dyba), rozhodčí: Halada, Brůna, diváků: 700

V souboji Adamík vs. Stachovec byl frýdecký kanonýr úspěšnější čtyřikrát.

Zubří – Jičín 22:24 (9:13)
Hosté od lesa Řáholce se v Zubří ujali vedení hned v úvodních minutách (3:5). Valaši sice ještě v 18. minutě dokázali vyrovnat na 8:8, Jičínští si ale rychle vzali vedení zpět a už se ho až do konce zápasu nepustili. Domácí dobře bránili, ale rozdíl mezi družstvy byl hlavně ve střelbě spojek. Vocásek sypal do branky Zubří stráženou brankářem Janků střelu za střelou. Z dálky i z podstřelu. Zubřané se snažili kombinovat, často ale neúspěšně. Nedařilo se jim využívat jejich silnou zbraň – úspěšnou obranu a rychlý útok. Ve 40. minutě ztrácelo Zubří na soupeře pět branek (13:18), Valaši se ale dokázali zvednout a přiblížili se Jičínu na rozdíl jediné trefy (17:18). Hosté pak zase odskočili a dařilo se jim udržovat alespoň dvoubrankový odstup. Vítězství hostujících házenkářů nakonec zpečetil Vocásek. Minutu před koncem to bylo 20:24, a byť se Doudovi s Mičkalem ještě podařila kosmetická úprava skóre, před domácím publikem dnes Zubřané na body nedosáhli.

Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 5/1, Zahradníček 4, Bechný 3/2
Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 10/1, Lepieš 4, Krahulec 3
Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/4, vyloučení: 5 (přímá ČK Bechný) - 5, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 600

Dominik Miko úspěšně překonal frýdeckou obranu třikrát.