23.10.2013 otevřeno: 1673 x

V napínavé předehrávce porazila Plzeň Karvinou

Plzeň šlape na paty Hranicím aktuálně trůnícím na vedoucí příčce tabulky Triglav pojišťovna extraligy. Západočeši v koncovce vyrovnaného utkání proti Karviné zvítězili tříbrankovým rozdílem.

Triglav pojišťovna extraliga - 9. kolo

Plzeň – Karviná 30:27 (14:14)
Tak trochu ve stínu dnešního reprezentačního utkání, v němž Češky suverénně porazily Portugalsko, se odehrávalo i velmi zajímavé utkání 9. kola Triglav pojišťovna extraligy. Souboj mezi Karvinou a Plzní byl napínavý od začátku až do konce. Oba týmy se střídaly ve vedení, o poločase to bylo 14:14. Ve druhé půli si náskok udržovali spíš domácí Západočeši, Karviná ale nepouštěla soupeře z dohledu. Hosté se drželi v dostřelu plus mínus dvou branek po celý druhý poločas, ovšem na střelecký potenciál Milana Škvařila a Michaloa Tonara byli karvinští kanonýři krátcí. V závěru utkání se Plzeň utrhla na rozdíl čtyř gólů a Karvinští už zvládli jen korigovat na konečných 27:30.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 8/4, Tonar 7, Linhart 5
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 7/1, Vančo 5/1, Mlotek 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2, vyloučení: 3 (přímá ČK Škvařil J.) - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 150

Momentka z utkání mezi Plzní a Karvinou.