20.10.2013 otevřeno: 2054 x

Jičín v Poháru EHF končí, Dány ale na jejich palubovce potrápil!

Jičín odehrál v neděli v podvečer odvetné utkání proti dánskému Skjernu. Favorita potrápil. Svou kůži nedali Východočeši lacino. Nakonec ale přesto prohráli 21:29 a v Poháru EHf tak končí.

Pohár EHF - 2. kolo

Skjern Handbold – HBC Ronal Jičín 29:21 (11:14), rvní utkání 38:21, postupuje Skjern

Odvetu zvládli házenkáři Jičína mnohem lépe, než utkání před domácím publikem. Vypovídá o tom nejen výsledek, ale i průběh utkání ve Skjern Bank Areně. Nesoustředění Dáni asi nenašli motivaci do odvetného zápasu, do něhož vstupovali se sedmnáctibrankovým náskokem. Toho dokázali využít jičínští házenkáři, kteří se drželi v těsném závěsu za Skjernem (5:3), ve 20. minutě vyrovnali na 8:8 a o přestávce dokonce vedli nad favorizovanými Dány 14:11! Výborný střelecký výkon podal osmibrankový Vocásek, sekundoval mu Zeman s pěti trefami. Skjern hodně chyboval, i přesto si ale na začátku druhého poločasu vzal zpět vedení (18:16), zvýšil tempo a pak už dovedl zápas do vítězného konce. Jičín tak ukončil svou pouť evropskou soutěží, ovšem z utkání rozhodně vyšel se ctí!

Sestava a branky Jičína: Kurial, Machalický - Vocásek 8, Zeman 5, Groh 2, Lepieš 2, Kvasnička 2, Drbohlav 1, Krahulec 1, Bareš, Čurda, Hlava, Král, Kraus, Naimann, Rychna
Nejlepší střelci Skjernu: Christensen 8, Joergensen 4, Klitgaard 4
Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/2, vyloučení: 6 – 3, rozhodčí: Cabrejas, Sanchez (ESP), diváků: 1415