20.10.2013 otevřeno: 1919 x

Hranice zpátky na prvním místě, na špičku se dotahuje Karviná

Tabulka se po nedělních zápasech osmého kole Triglav pojišťovna extraligy opět promíchala. Do čela se posunuly Hranice a třetí Plzni začala na paty šlapat Karviná, která ve vyrovnaném utkání těsně udolala pomalu ale jistě rozkoukaného nováčka ze Zlína.

Triglav pojišťovna extraliga - 8. kolo

Zubří – Hranice 29:33 (13:16)
Do čela tabulky se po tomto víkendu vrátí opět Hranice. Zubří se zatím v soutěži neprezentauje příliš přesvědčivými výkony a ačkoliv v neděli dlouho drželo krok s favorizovanými Hranicemi, bodového zisku nedosáhlo a nadále tak okupuje desátou příčku tabulky. V prvních deseti minutách Valaši vedli do stavu 6:4, pak třemi brankami v řadě překulili vedení na svou stranu házenkáři Hranic a až do konce zápasu se ho už nepustili. Ve 20. minutě to bylo 8:11, pět minut před přestávkou 11:15, na čemž se hned šesti brankami podílel Rachač. Zuberský tým střelecky táhli Trigunovič s Bechným, ovšem trio Rachač – Zemánek – Galus bylo k nezastavení a nenašla na něj recept ani brankářská dvojice Orság – Janků. A to navíc většinu zápasu odehrávaly Hranice bez střelců Stržínka a Konšela, když první jmenovaný nedohrál kvůli zranění ruky a druhý pro zranění kotníku. Ve druhé půli dokázali sice házenkáři Zubří utkání zdramatizovat, když se dotáhli na rozdíl gólu (19:20)! Pak ale zase zatopili Hraničtí pod kotlem a udržovali si od soupeře dvou až tříbrankový odstup. Bechný, Šlachta a Douda v závěru sice usilovali o korekci, zkušený hranický celek i ale pohlídal čtyřbrankový náskok a přesvědčivě zvítězil.

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 7/3, Trifunovič 5, Douda 4
Nejlepší střelci Hranic: Rachač 9, Zemánek 8, Galus 6/2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 800

Karviná – Zlín 25:23 (11:12)
V prvním poločase byl tím lepším celkem na hřišti tým Zlína, který si od 11. minuty udržoval náskok před domácím Baníkem. Ve 25. minutě vedli hosté nad Karvinou dokonce čtyřbrankovým rozdílem především díky přesně mířícímu Plškovi (8:12). Těsně před přestávkou si ale vybrali slabou chvilku a Karviná se dotáhla na rozdíl gólu (11:12). Ve druhém poločase se pak oba celky prostřídaly ve vedení (16:14, 17:18, 21:19), bylo to jako na horské dráze a utkání směřovalo do vypjatého a dramatického závěru. V něm nakonec udolali domácí házenkáři Zlín o dvě branky, když ještě v 58. minutě to bylo 23:23. Poslední dvě trefy ale patřily Chudobovi s Paululíkem, kteří pojistili Karviné dva body přibližující jejich tým vedoucí trojici extraligové tabulky.

Nejlepší střelci Karviné: Chudba 6, Mlotek 6, Sliwka 5
Nejlepší střelci Zlína: Plšek 5, Kočí 4, Aspridis 4, Poloz 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/0, vyloučení: 4 - 8, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 680

Vančo překonává zlínskou obranu. Celkem se mu to povedlo třikrát, jednou skóroval ze sedmičky.

Foto Ivo Dudek

Frýdek – Místek – Brno 19:20 (9:10)
Diváci ve Frýdku v neděli večer neviděli mnoho branek, zato viděli napínavé utkání, v němž se oba celky prostřídaly ve vedení a závěr, jemuž by asi nejlépe slušela výsledná remíza. Utkání bylo opravdu jako na houpačce, oba celky se střídaly v držení někdy jen minimálního, jindy až čtyřbrankového rozdílu. Na obou stranách se i poměrně rovnoměrně střídali ve skórování téměř všichni střelci obou týmů. Nejvýraznější náskok si vytvořil domácí celek v 52. minutě, když předcházející desetiminutovku vyhrál 7:1 a osm minut před koncem to tak bylo 16:12. Pak se ale karta obrátila a zdrcující finiš měli naopak hosté, kterí ovládli závěr zápasu poměrem 6:1, skóre otočili a nakonec uhájili nejtěsnější možné vítězství.

Nejlepší střelci Frýdku: Strack 4, Kichner 3, Dyba 3, Vacula 3/1
Nejlepší střelci Brna: Hajčman 5/3, Hubáček 3, Mičola 3
Sedmimetrové hody: 4/1 – 3/3, vyloučení: 6 – 7 (ČK Dostalík), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 486

Vojtěch Petrovský se v neděli prezentoval dvěma trfami.